• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİ TAŞERON TEMSİLCİLERİNİN TEHDİTLERİNE RAĞMEN ''RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİR''DEDİ.
Ercyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 9 Haziran günü, 13 radyoloji teknisyenin kansere yakalandığı iddiaları üzerine İstiklal Caddesi'nde toplanan Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER) öncülüğünde yaklaşık 70 radyoloji çalışanı basın açıklaması yaparak protesto gösterisinde bulundu. "Çalışıken ölmek istemiyoruz", ''Sağlıkta Taşeron Ölüm Demektir'',"Kanser olmak istemiyoruz" yazılı pankart ve dövizler taşıyan topluluk, "Radyasyon vitamin değildir" sloganları attı.

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan TÜMRAD-DER Genel Başkanı Heybet Aslanoğlu, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 13 radyoloji çalışanın kansere yakalandığı yönünde çıkan haberlerden sonra dernek tarafından uzman kişilerden oluşturulan bir heyetin radyasyon ölçüm cihazları ile 15 Haziran 2016 tarihinde ilgili hastaneye giderek yerinde incelemeler ve ölçümler yaptığını, yaşananlarla ilgili hazırlanan teknik raporu da yarın kamuoyuyla paylaşacaklarını açıkladı.

"150 KANSER İHBARI YAPILDI"
Erciyes Üniversitesi'ndeki olaydan sonra derneklerine 150 civarında kanser ihbarı geldiğini vurgulayan Aslanoğlu, "Bu da bize gösterdi ki, bu olay sadece Erciyes Üniversitesi ile sınırlı değil" diye konuştu. Çok yoğun çalıştıklarını ve az personel ile çok iş yaptıklarını dile getiren Aslanoğlu, "Özellikle hastanelerimizde görüntüleme hizmetlerinin taşeron firmalar tarafından yerine getirilmesi, kuralsız ve sağlıksız çalışma koşulları, bizlerin kanser olması için yeterlidir. İlla kanser olmak için radyasona maruz kalmamıza da gerek yok. Taşeronlaşma sistemi ve performans sistemi ortadan kalkmadıkça hepimizin bu yoğun iş temposu içerisinde, yoğun iş yükü altında kanser olmaktan başka seçeneği kalmıyor" diye konuştu.

"RADYOLOJİDE EHLİYETSİZ ÇALIŞMANIN ÖNÜNE GEÇİLSİN"
TÜMRAD-DER üyesi Ferhat Çetinkaya tarafından okunan basın açıklamasında da, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Çalışma Bakanlığı ve radyolojiyle ilgili diğer kurumların etkin denetim yaparak, radyolojide ehliyetsiz çalışmanın önüne geçilmesini istedikleri belirtildi.

Haber: DHA-AA-CİHAN HABER AJANSI-Haber Merkezi


GÖRÜNTÜLÜ HABER İÇİN TIKLAYINIZ>>


Basın Açıklamasının TAM METNİ için tıklayınız>>>
  
5255 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın