• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://plus.google.com/tumradder@gmail.com/posts
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
VE KAZANDIK.MESLEKTAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN.
TÜMRAD-DER, YAPILAN HUKUKSUZLUĞA VE KURNAZLIĞA SESSİZ KALMADI/KALMAYACAK. VE...KAZANDIK.

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 10.07.2013 tarihinde web sitesinde ilan edilen ve Zaman Gazetesi'nde yayımlanan 657 DMK 4.maddesinin (B) fıkrasına göre değişik pozisyonlarda sağlık personeli alım ilanının İPTALİ için dava açtık.

Derneğimiz meslektaşlarımız işsiz gezerken, istihdam edilmeyi beklerken Erciyes Üniversitesi'nin kurnazlığına sessiz kalmadı/kalamazdı.

Derneğimizce iptali istenen personel işe alım ilanının, BO7 ve BO8 Başvuru Koduyla verilen pozisyonlar için öngörülen “ Üniversitelerin Ön Lisans Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programından mezun olmak” ibaresi nedeniyle, bu pozisyanlara kendi mesleklerinin yetki alanında olduğu halde,  derneğin üyeleri olan radyoloji teknisyen ve teknikerlerinin  başvuramamaları nedeniyle menfaatleri ihlal edilmektedir. Bu nedenle düzenlemenin anılan maddelerinin iptali için müvekkil dernek tarafından işbu davanın açılması zarureti hasıl olmuştur. 
 
İptali istenen düzenlemenin  BO7 başvuru kodunda belirtilen pozisyon  için başvuracak adayların, “ Üniversitelerin Ön Lisans Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programından mezun olmak. Radyoloji veya Nükleer Tıp bölümünde en az 1 yıl röntgen teknikeri olarak çalışmış olmak” koşullarına sahip olması aranmıştır.

Aynı şekilde düzenlemenin BO8 başvuru kodunda belirtilen pozisyon için,  “Üniversitelerin Ön Lisans Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programından mezun olmak. Endoskopi ünitesinde  röntgen teknikeri olarak çalışmış olmak” şartları aranmıştır.  

Kayseri 2. İDARE MAHKEMESİ , “Üniversitelerin Ön Lisans Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programından mezun olmak” ibaresi nedeniyle Röntgen Teknisyen/Teknikerleri yerine meslekle ilgisi bulunmayan Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı Mezunlarının kadroya alınamayacağını ve  ilgili işlemin  İPTAL edilmesine karar verildi.

Kararın meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diler, bu dava da büyük emek harcayan Avukatımız Sayın Ruken Süphandağ'a ayrıca teşekkür ederiz.


ERCİYES ÜNİV. REKTÖRLÜĞÜ İLANI TIKLAYINIZ>>>

KAYSERİ 2. İDARE MAHKEMESİNİN İPTAL KARARI>>> 

  
9058 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın