• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
YENİ SAĞLIK BAKANIMIZ DR. AHMET DEMİRCAN'DAN TALEPLERİMİZ / BEKLENTİLERİMİZ

AHMET DEMİRCAN KİMDİR?

13 Temmuz 1954’te Samsun’da doğdu. Baba adı Mehmet Faik, anne adı Behiye’dir. Tıp Doktoru, Genel Cerrah; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede Genel Cerrahi İhtisası yaptı.Samsun 1 No’lu Sağlık Ocağı Doktoru, Muş Devlet Hastanesi ve Bafra Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.20 ve 21. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. 54. Hükümette Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 21. Dönemde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi oldu. İngilizce ve Arapça bilen Demircan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

TÜMRAD-DER Yönetimi olarak yeni Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet DEMİRCAN'a görevlerinde başarılar diliyoruz.

Radyoloji Teknisyenleri olarak Yeni Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet DEMİRCAN'dan taleplerimiz ve beklentilerimiz.

1- Sağlığın her alanında liyakata göre yönetim anlayışı esas alınmalı ve hakim kılınmalıdır.
2- Sadece bir zümrenin değil, ''SAĞLIK BİR EKİP İŞİDİR'' anlayışıyla sağlık hizmetlerinin tüm bileşenlerinin sorunlarına çözüm bulunmalıdır. Sesine kulak verilmelidir.
3- Radyoloji alanında ŞUA izinleri ve Fiili hizmetlerle ilgili (Özellikle özel sektörde ve ADSM'lerde) sorunlar devam etmektedir. Bu konuda ilgili mevzuatlara ve yargı kararlarına rağmen uygulamada sıkıntılar mevcuttur. Sorunların giderilmesini bekliyoruz.
4- Çalışma saatlerimiz kanun ile düzenlenmesine ragmen keyfi uygulamalar soz konusudur. Buna karşı çıkan meslektaşlarımız ya işten çıkarılmakla tehdit ediliyor yada sistematik olarak MOBİNG'e maruz kalmaktadır.
5- Sağlığın her alanında olduğu gibi Radyoloji alanında kontrolsüz bir şekilde üniversitelerde bölümler açılıyor, kontenjanlar artırılıyor binlerce işsiz meslektaşımız bulunmasına  rağmen KPSS ile istihdam edilen personel sayısı ihtiyacın çok altında kalıyor. Bu durum hem mağduriyetlere sebep olmakta hemde eğitimli binlerce meslektaşımızın iş bulamadığı için sosyal ve psikolojik sorunlar yaşamaktadır.
6- Radyoloji alanında iş güvenliği ve sağlık çalışanların güvenliğine ilişkin yeni çalışmalara ihtiyaç vardır. Bu konuda Bakanlık derneklerle iş birliği yapmalıdırSağlık

7- . Bakanımızın sağlık alanında örgütlü tüm tarafları dinlemeleri sorunlara çözüm odaklı yaklaşarak STK'larla işbirliği halinde olmalıdır.


Taleplerimize çözüm odaklı yaklaşılması durumunda TÜMRAD-DER Yönetimi olarak Sağlık Bakanımıza desteklerimizi artırarak devam edeceğimizi bildiriyor, vazifelerinde başarılar diliyoruz.


  
1357 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın