• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://plus.google.com/tumradder@gmail.com/posts
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANSER VAKALARI ENDİŞELENDİRİYOR.

Seka Devlet Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak çalışan A.A. isimli çalışan fazla mesai yaptıkları için fazla radyasyona maruz kaldığını, bundan dolayı da troid kanseri olduğunu belirterek, "Hastane yönetimine dava açacağım" dedi

DAVA AÇACAĞIM

Çalıştığı Seka Devlet Hastanesi’nde  35 personel ile hizmet verilmesi gerekirken 17 personel ile hizmet verildiği iddia eden A.A., fazla mesai nedeniyle ve şua izinlerini kullanamadıkları gerekçesiyle yoğun radyasyona maruz kaldıklarını söyledi. A.A. bu sebeple troid kanseri olduğunu belirterek, hastaneye dava açacağını söyledi.  Kocaeli'deki personel eksikliğinden dolayı röntgen teknisyenlerinin çok çalıştırıldığını iddia eden  A.A , "Yasaya aykırı çalıştırıldık. 24 saat nöbet yazıyorlar ve 2 yıldır ücret de vermiyorlar.” dedi.

 

VAKALAR PATLAR

A.A, “Dinlene dinlene iki kişi çalışıyorduk. Sendikamız böyle devam ederse kanser vakaları patlar demesine rağmen dikkate alınmadı. Daha bir sene olmadan Papiler Cea hastalağına (Troid kanseri)  yakalandım. Diğer teknisyen arkadaşlarımızın tamamında da nodül var.  Ailem de kanser vakası da yok. İdarenin ihmalinden kaynaklanan bir meslek hastalığı ortaya çıktı. Dava açacağım. Doktorlar dinlene dinlene çalışırken biz sabaha kadar hizmete devam ediyoruz. Bir yere gitme şansımız yok.” dedi.

 

YARI PERSONEL

A. A. sözlerini, " Dilekçe verdik, yüz yüze görüştük ama yönetim topu kamu hastanelerine atıyor. "Personel oradan geliyor, onların halletmesi lazım" gibilerinden cevap veriyorlar. Şu anda da duyduğum kadarıyla iki arkadaş 35 saatten fazla çalışmak istemiyoruz diye dilekçe vermişler. Müdür onları kaale bile almamış" ifadeleriyle sonlandırdı. Kocaeli kamu hastanelerinde görev yapan röntgen teknisyenlerinin sayısının 299 olması gerekirken 150 çalışan ile hizmet verildiği öğrenildi. 

TÜMRAD-DER OLARAK MESLEKTAŞLARIMIZLA GÖRÜŞTÜK.
Dernek Genel Başkanımız Heybet ASLANOĞLU bugün ilgili hastanenin başteknisyeni ve olayda adı geçen meslektaşımız A.A ile telefon görüşmesi yaparak geçmiş olsun dileklerini iletti ve konuyla ilgili bilgi aldı. 

Meslektaşımız A.A, ''nisan ayında ve eylül ayında olmak üzere iki kez ameliyat olduğu şuanda sağlık durumunun iyi olduğunu, ayrıca hastanede tiroid nodülü bulunan kişilerin sayısın çok fazla olduğunu bir kısmının kanser olma ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirdi. Ayrıca 2016 yılında çalışma koşullarının iyileştirilmesi için hastaneye müracaatta bulunduğunu ama hastane yönetiminin çözüme yönelik hiç bir girişimde bulunmadığını beyan etmiştir''.

Dernek Başkanımız Heybet Aslanoğlu, dernek olarak hukuki süreçte ve diğer konularda meslektaşlarımızın yanında olduğunu önümüzdeki günlerde hastaneye bir heyetle incelemelerde bulunma ve hastane yönetimi ile görüşme planlanabileceğini belirtti.

Meslektaşlarımıza bir kez daha TÜMRAD-DER ailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor acil şifalar diliyoruz.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
2242 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam445
Toplam Ziyaret1149785
SEMPOZYUM
        SEMPOZYUM
YAYINLARIMIZ

Serdar'ın Köşesi
Facebook Grubumuz