• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SAĞLIK BAKANI: Performans Sistemi Değişecek
Bakan Demircan: Performans sistemi değişmeli

CNN Türk'te açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında AKP iktidarı döneminde yapılan performans sisteminin adaletsizlik yarattığını ve gözden geçirileceğini açıkladı.

AKP'nin 2003 yılından itibaren hayata geçirilmeye başladığı Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında hayata geçirdiği 'Sağlıkta Performans Sistemi'nin adaletsizlik yarattığını ve gözden geçirileceğini söyledi.

Sağlık sisteminin kalbi tekledi: İlk yüz içinde tek bir kalp cerrahı yok

'Sağlıkta devrim'in foyası ortaya çıktı... Bakan itiraf etti.

Performans sistemi nedeniyle daha düşük ücretli olduğu için kalp cerrahisinin artık tercih edilmediğini, daha çok para kazanılan plastik cerrahi gibi alanlara yönelim olduğunu doğrulayan Bakan Demircan, "Performans sistemini yeniden gözden geçirme kararı aldık. Gözden geçireceğiz. Bunu çalışma arkadaşlarımızla da yapacağız. Doktor ve hemşire arkadaşlarımızla da görüşeceğiz. SUT'u (Sağlık Uygulama Tebliği) Sağlık Bakanlığı tek başına belirlemiyor. Sosyal güvenlik kurumu esas SUT'u belirleyen. Ama bu performansı SUT'la bağdaştıracak olan kurum Sağlık Bakanlığıdır. Düzeltilmesi gereken yerlerin olduğunun farkındayız. Bu şekilde olmaz. Haksılık olur. Sayıya değil, fonksiyona ve neticeye dönük bir performans sistemi çalışması içinde olacağız" diye konuştu.

SENDİKALAR YILLARDIR UYARIYOR

Sağlıkta performans sistemi, başta Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) gibi sağlık emekçilerinin sendikaları tarafından gegtirilen itirazlara rağmen hayata geçirilmişti. Kabinede yapılan revizyonun ardından Sağlık Bakanlığı koltuğuna oturan Ahmet Demircan, performans sisteminden vazgçilebileceğini dile getirmeye başladı.

Kaynak: Cumhuriyet

  
2107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın