• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://plus.google.com/tumradder@gmail.com/posts
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
EMEKLİLİK YAŞINDA YENİ DÜZENLEME...
Yeni çıkan bir KHK ile meslek lisesi mezunu yada iki yıllık SHMYO mezunu hemşire, att, teknisyen, tekniker aklınıza gelen tüm meslek lisesi veya meslek yüksek okulları mezunları okula başladıkları yılı bir dilekçe vererek sigorta başlangıcı olarak düzeltme hakkına sahip oluyorlar.
 
ÖRNEĞİN  2 yıllık Radyoloji bölümüne giriş yılı 1992 olsun. Sigorta başlangıcı  ise 1997 olsun. Bu KHK ile 1997 olan sigorta başlangıcı 1992 ye çekiliyor. Böylelikle yaştan daha az etkilenerek 2-3 yıl daha erken olmak mümkün. Emeklilik yaşı aşağı çekilmiş olacaktır.
 
Şu an emekliliği hak edenler için de bir avantaj sağlıyor. ÖRNEK meslekte 30 yılını dolduran bir mesletaşımız meslek lisesi giriş tarihini sigorta başlangıç tarihine dilekçe ile çektiğinde okuduğu 4 yıl için 30+4= 34 sene üzerinden emekli olabilecek. Sonuç olarak onlar için erken emeklilik seçeneği olmasa bile alacakları ikramiye hizmet yılı arttığı için aynı oranda artacak.

Buna göre; 

1) Bu düzenleme meslek lisesi veya meslek yüksekokulunda staj yaptığı tarihler değil okula kayıt yaptığı tarih sigorta başlangıcı olarak alınmaktadır. Böylelikle okulda öğrenci olarak geçirilen süre emeklilikten düşürülecektir. 

2) Dilekçe bireysel olarak SOSYAL SİGORTALAR KURUMU GENEL MUDURLÜĞÜ'ne PTT veya APS ile - (ADRES: Ziyabey Caddesi, No:6 Balgat, Çankaya,Ankara) gönderilecektir.

3) Sadece liseyi SML veya teknik ve mesleki bir lisede okuyanlar ile önlisans eğitimleri meslek yüksekokulunda okuyanlar başvurabilir.

4) Bu düzenlemenin çalıştığınız hastane ile bir ilgili yoktur. Yaş ve emeklilik işlemleri SGK tarafından yapıldığı için aşağıdaki dilekçe SGK'ya gönderilecektir.

5) Dilekçede ilgili boşlukları doğru bir şekilde doldurmayı UNUTMAYINIZ.

6) Bu düzenlemeden kamu-özel ayrımı yapılmaksızın herkes faydalanmaktadır. Ayrıca okuduğunuz okulun özel veya devlet okulu / üniversitesi olması da farketmemektedir.

DUYURU... SGK BU KONUYLA ILGILI ACIKLAMA YAPTI. Aciklamada staj surelerinin yaștan düşürülemiyecegini belirtti. Dernek olarak bunun mahkeme yoluyla bir sonuc elde edip edemiyecegimizi tartışıyoruz. 

TÜMRAD-DER HUKUK SERVISINDEN ACIKLAMA.... 
DERNEGIMIZ ONUMUZDEKI BIR KAÇ GÜN IÇINDE BU KONUYU MAHKEMEYE TAŞIYARAK ILK ETAPTA EMSAL DAVA AÇACACIKTIR. DAVANIN KAZANILMASI HALINDE TOPLU DAVA ACMA YOLUNA GIDILECEKTIR. 
ÜYELERIMIZE DUYURULUR. KONGRE KAYITLARIMIZ BASLAMISTIR. ERKEN KAYIT  ICIN TIKLAYINIZ. 
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      33993 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam86
Toplam Ziyaret1068557
YAYINLARIMIZ

Serdar'ın Köşesi
Facebook Grubumuz