• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
ADSM'LERDE ŞUA İZNİ ve FİİLİ HİZMET İLE İLGİLİ DANIŞTAY KARARI
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) tarafından Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu aleyhine açtığı dava da DANIŞTAY ADSM'lerde ŞUA izni ve fiili hizmet ile ilgili karar verdi.

SES Sendikası Sağlık Bakanlığı TKHK'nun 81 ildki Genel Sekreterliklere gönderdiği 28.02.2013 tarih1532 sayılı yazının işleminin iptali için DANIŞTAY'a başvuruda bulundu. İlgili yazı Sağlık Bakanlığı TKHK ADSM'lerde çalışan personele fiili hizmet yapılmamasını öngörmekteydi. 

Danıştay işlemin iptaline karar vermiştir. TKHKnun bu işlemi iptal edildiği için fiili hizmet önünde bir engel kalmamıştır.  SES sendikası hukuk servisine teşekkür ediyoruz. Tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun. 

Aynı durumda mağduriyeti devam eden arkadaşlarımız derneğimizle ieltişime geçebilirler.

KARAR METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

-
------------------------------------------------------------------------

BİLGİLENDİRME / 20.06.2018

Bu kararla;
1- Sğlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun 81 ildeki sekreterliklere gönderdiği 28.02.2013 tarihli genel yazı İPTAL edilmiştir. 
2- ADSM'ler bu yazıya dayanarak fiili hizmetler yapılmamaktaydı. Yazının iptal edilmesi ile fiili hizmetlerin  yapılması önünde bir engel kalmamıştır.
3- ilgili yazının yayınlandığı 28.02.2013 tarihinden bugüne kadar yapılmayan fiili hizmet süreleri  meslektaşlarımızın bireysel müracaatı ile tekrar hesaplanarak yapılması gerekmektedir.Böylelikle bu 5 yıldaki mağduriyet giderilmiş olacaktır. Ancak bu konuda kişilerin idarelerine müracaatı gerekmektedir.Bunun için ayrıca dava açmaya bu aşamada gerek yoktur.
4-Bu karar Özel-Kamu tüm ADSM'ler için geçerlidir.
İZLENECEK YOL: ADSM'lerde çalışıpta halen fiili hizmet ve şua izni ile ilgili mağduriyetler yaşayan arkadaşlarımızın dilekçe yazarak ve yukarıdaki mahkeme kararını da ekleyerek idarelerine vermeleri gerekir. Bir sorunla karşılaşmaşmnız halinde dernek yetkilileri ile iletişime geçiniz.

İlgilenenlere önemle duyurulur.


  
3544 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın