• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
KATMERLENEN SORUNLAR SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GELECEĞİNİ BELİRSİZLEŞTİRİYOR


14 Mart Tıp Haftası dolayısıyla, sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirmek amacıyla, sağlık meslek örgütlerince düzenlenen basın toplantısı, dün Türk Tabipleri Birliği’nde (TTB) gerçekleştirildi. Basın toplantısına TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Selma Güngör, SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara ve TÜMRAD-DER adına Ali İpekli katıldılar. Basın açıklamasını TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman okudu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Devrimci Sağlık İş Sendikası (Dev-Sağlık İş), Tüm Radyoloji Teknisyenler ve Teknikerleri Derneği (TÜM-RAD DER), Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUDER) ve Türkiye Psikologlar Derneği (TPD) tarafından yapılan açıklamada, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Haftası’nı giderek derinleşen sorunlarla karşıladığı belirtilerek,  katmerlenen sorunların sağlık çalışanlarının geleceğini belirsizleştirdiği kaydedildi.

Açıklamada, sağlıkta şiddetin önlenmesini sağlayacak gerçekçi düzenlemelerin bir an önce yapılması, sağlık çalışanları için emekliliğe yansıyacak, güvenceli, görev tanımına, liyakat ve kariyere uygun bir ücretlendirme politikası izlenmesi, emekli sağlık çalışanlarının maaşlarının şu anda aldıklarının iki katından az olmayacak şekilde düzenlenmesi, Fiili Hizmet Kanunu’ndaki eksiklikleri gideren yeni bir yasal düzenleme yapılması ve aynı işyerinde aynı mesleği farklı statülerde yapan sağlık çalışanları arasındaki eşitsizliklerin giderilmesi istendi.

TÜM OLUMSUZLUKLARA RAGMEN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN.

Basın açıklaması tam metni tıklayınız>>>  
321 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın