• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
BAŞHEKİM SAĞLIK PERSONELİNİ TEHDİT ETTİ İDDİASI: SENİ MEMURİYETTEN ÇIKARTIRIM!
BAŞHEKİM SAĞLIK PERSONELİNİ TEHDİT ETTİ İDDİASI: SENİ MEMURİYETTEN ÇIKARTIRIM!
"Mobbing baskıya maruz kalan Radyoloji Teknisyeni Demet D. ise mağdur olmamak için mücadele veriyor." açıklamasıyla yayınlanan yerel gazete haberinde, "suç teşkil eden fiillere karşı suç duyurusunda bulunması sebebiyle başhekim tarafından odasına çağrıldığını, Lisanssız radyoloji cihazlarının çalıştırılmasının suç teşkil ettiğini ve çalıştırılmaması gerektiğini belirtmesi üzerine kendisine Şifahen, “Ameliyathanemin de ruhsatı yok ama ben ameliyat yapıyorum. İllegal diyebileceğin her şeyi yapıyorum. İstersen savcıyı getir.” şeklinde ifadeler kullandığını ve kendisini memuriyetten çıkarmakla tehdit ettiğini iddia etti.
23 ocak tarihli "Sağlık Personeline Önce Sürgün, Sonra Sindirme Soruşturması İddiası!" başlığıyla haberleştirdiğimiz olaylar zinciri aradan geçen 2 aylık süreçte devam ettiği görüldü. Mobbing baskıya maruz kalan Radyoloji Teknisyeni Demet D. ise mağdur olmamak için mücadele veriyor. Gaziantep Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde yaşanan tüm mobbing baskı süreçlerini Demet D.'nin savcılık suç duyurusundan edinilen bilgiler ışığında kamuoyuna duyuruyoruz. 

BİR MOBBİNG BASKI DA ABDULKADİR YÜKSEL DEVLET HASTANESİ’NDEN
Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi Radyoloji çalışanlarından Demet D., geçtiğimiz yıl Şubat ayında Radyoloji Teknisyeni olarak Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde görevlendirme usulü ile göreve başladı. Aynı bölümde görevlendirme ile gelen iki kişinin görevlendirme süreci bitti ve gitmeleri üzerine yeni bir görevlendirme gerçekleştirilmeyerek Demet D. tüm hastanenin radyoloji yükünü tek başına çekmek durumunda kaldı.  Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde uygulanan mobbing baskı tam da bu sırada kendini gösterdi. Hastane yönetimi daha sonrasında aynı işi yapan diğer personellere siz röntgene çıkmayın, talimatları verildi ve tüm iş yükü Demet D. üzerine yıkıldı.  Üç aylık görevlendirme sürecinin ardından yine çalıştığı Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne ataması yapılan Demet D. süreç içinde birçok mobbing baskıya da maruz kaldı. 

RUHSATSIZ ÇALIŞTIRILAN BİRİM SORUNU SAVCILIĞA TAŞINDI
Demet D. daha sonraki süreçte Temmuz ayında aynı hastaneden KETEM’e yeniden görevlendirme usulü ile atama yapıldı. Bir ay süreçle KETEM’de görevlendirme usulü ile çalışan Demet D., yeniden Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne çağrılarak kendilerinden Radyoloji cihazlarının çalıştırılması gerektiği söylendi. Ancak cihazların çalıştırma talimatı Türkiye Atom Enerjisi talimatları dışında hastane tarafından alınan ve yasal olmayan bir şekilde çalıştırılmaya başlanması talep edildi. Birimden sorunlu çalışan Demet D., Türkiye Atom Enerjisi izni ve denetimi olmadan cihazın çalıştırılamayacağını hastane yönetimine iletmesine karşılık hastane yönetimi mobbing baskı uygulayarak cihazların çalıştırılması yönünde ısrarcı oldu. Demet D., kurallara aykırı olması dolayısıyla cihazların çalıştırılmasını reddetmesi karşılığında yönetim tarafından yine bir mobbing baskı ile karşılaştı. Demet D., bu mobbing baskı karşısında cihazları çalıştıracağını ancak tutanak tutarak olası durumlarda yasal sorumluluğun hastane yönetimine ait olduğunu da bildirdi ve Demet D.’nin tutanakları da yönetim tarafından işleme alınmadı. Tutanak alınmaması karşılığında dilekçe ile tutanağı ek yaparak kayıt yaptırmak isteyen Demet D.’nin dilekçesi de kabul edilmeyince Demet D. tüm bu yaşanan durumları savcılığa taşıyarak suç duyurusunda bulundu. 
 
MOBBİNG BASKI AİLE VE EĞİTİM HAYATINA DA YANSITILDI
Demet D.'nin savcılık şikayetleri karşısında hastane yönetimi tarafından eğitim ve aile hayatına engel teşkil etmek için çalışma saatlerinin geceden gündüz saatlerine alındığı bilgisi ulaştırıldı. (Demet D.'nineşinin de nöbet usulü ile çalıştığı ve yine Demet D.’nin üniversite okuması bilgileri bilinmesine karşılık böyle bir mobbing baskı gerçekleştirildi)

MOBBİNG BASKI GÖREVLENDİRME İLE GİTTİĞİ VEREMSAVAŞ’A DA YANSIDI
Hastane yönetimine yapılan işin aile ve eğitim hayatına zarar vereceğini bildiren Demet D.’ye yeni bir görevlendirme verilerek Veremsavaş’a gitmesi gerçeleştirildi. Demet D.’nin Veremsavaş’a gönderilmesi kararı Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi tarafından gerçekleştirildiği ve yine Veremsavaş’ın da aranarak her durumda Demet D.’ye tutanak tutulması talimatı verildiği de yapılan mahkeme şikayetlerinden edinilen bilgiler arasında. Bir aylık görevlendirme sürecinin ardından Demet D., yeniden Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne döndü.

MOBBİNG BASKI SAĞLIK BAKANLIĞI’NA DA DİLEKÇE İLE BİLDİRİLDİ
Demet D., kendisi üzerine kurulan tüm mobbing baskılar karşısında her defasında hakkını aramak için dilekçe yazmasına karşılık hiçbir dilekçenin alınmaması karşısında Demet D.’nin konuyu Sağlık Bakanlığı’na konuyu bir dilekçe ile de bildirdiği mahkeme başvurularından edinilen bilgiler arasında.

BAŞHEKİMDEN TEHDİT İDDİASI
Demet D. kendisine haksız ve hukuka aykırı işlemlere karşı üst makama başvurması ve suç teşkil eden fiillere karşı suç duyurusunda bulunması sebebiyle başhekim tarafından  odasına çağrıldığını, Lisanssız radyoloji cihazlarının çalıştırılmasının suç teşkil ettiğini ve çalıştırılmaması gerektiğini belirtmesi üzerine  kendisine Şifahen, “Ameliyathanemin de ruhsatı yok ama ben ameliyat yapıyorum. İllegal diyebileceğin her şeyi yapıyorum. İstersen savcıyı getir.” şeklinde ifadeler kullandığını ve kendisini  memuriyetten çıkarmakla tehdit ettiğini iddia etti.

GÖZLER SAĞLIK BAKANLIĞINA ÇEVRİLDİ!
Gaziantep Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde mobbing baskısı iddiası ile mahkemeye başvuran Demet D.’nin verdiği tüm dilekçelerinde hiç bir sonuç alamamsından dolayı bir kez daha mahkemeye dilekçe verdi.  Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde iddia edilen mobbin baskı karşısında şimdi gözler Sağlık Bakanlığı’na, Gaziantep Valiliğine, İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve Başhekim Dr. Ertugrul Kılıç'a çevrildi. Gaziantep Valiliğinin ise bu konuya hassasiyet gösterip Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde iddia edilen mobbing baskının araştırması düşünülüyor. Mahkeme mobbing baskısı ile ilgili bu sefer ne karar verecek...

Kaynak. memohaber.com

BİLGİLENDİRME: Olayın basında yer alması üzerine dernek başkanımız meslektaşımızla irtibata geçerek bilgi almıştır. Meslektaşımıza yapılan bu keyfi ve tehdit içeren söylemleri ve uygulamaları kabul etmiyoruz. Meslektaşımızın bu haklı mücadelesinde yanında olacağımızı. meslektaşımıza gerektiğinde hukuki destek sağlayacağımızı bildirdik.
  
338 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın