• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
TAŞERONDA ÇALIŞAN RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİNE KADRO İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN TALEPTE BULUNDUK.

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

BAKANLIK MAKAMINA 

            Çin’de başlayıp tüm dünya da ve ülkemizde etkili olan ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından küresel salgın (Pandemi) olarak adlandırılan Koronavirüs (COVİT-19) salgını nedeniyle hükümetimizin ve bakanlığımızın aldığı tedbirleri yakından izlemekteyiz ve TÜMRAD-DER olarak çalışmalarınızı takdirle karşılıyoruz. Bu bağlamda derneğimiz yönetici ve üyeleriyle eksiklikleri de dile getirerek bakanlığımızın yanında olduğunu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Sizlerin ifadeleriyle ‘’ Tehdit Küresel, Mücadele Ulusal’dır’’ anlayışı ile radyoloji camiası olarak bu süreçte canla başla hastalarımızın ihtiyacı olan görüntüleme hizmetlerini etkin, hızlı ve eksiksiz yerine getirmeye azami gayret sarf ediyoruz.

            Bakanlığımızın sağlık çalışanlarına bu seferberlik sürecinde döner sermaye ödemelerinde iyileştirmeler yapması ve sağlık ordusuna 32 bin yeni sağlık personelinin istihdam edilmek süretiyle dahil edilmesini çok önemli ve değerli buluyoruz bundan dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu bağlamda dernek üyelerimizin ve üyemiz olmayan meslektaşlarımızın birkaç talebini sizlerle paylaşmak ve dikkatlerinize sunmak istiyoruz.

1)      Bildiğiniz üzere 2018 yılında kamuda çalışan taşeron işçilerine kadro verilmiş ancak Görüntüleme Hizmetlerinde çalışan taşeron işçiler kapsam dışı bırakılmış ve sayıları 1500 civarında Hizmet alımı firmalarında çalışan radyoloji teknisyenleri ve teknikerleri mağdur edilmiştir. Bu mağduriyetin giderilmesi adına bir defaya mahsus olmak üzere kamu hastaneleri bünyesinde görüntüleme hizmetlerinde ( BT, MR, Röntgen, Nükleer Tıp) çalışan teknisyen ve teknikerlerin Kamuda istihdam edilmesini istiyoruz.

2)      COVİT-19 kapsamında sağlık çalışanlarının döner sermaye ödemelerinde 3 ay süreyle iyileştirme yapmanız sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu açısından kıymetlidir ve küçük bir jestte olsa çok önemsiyoruz. Ancak görüntüleme hizmetlerinde taşeron firma personeli olarak çalışanve Özel hastanelerde çalışan meslektaşlarımız bu haktan yararlanamamaktadır. Koronavirüs ile mücadelede gerek röntgen gerekse tomografi tanı koyma aşamasında çok önemli yere sahiptir. Bu alanda çalışan meslektaşlarımız asgari ücretli olup yoğun risk altında canla başla sürece katkı sunmaya çalışmaktadırlar. Bu nedenle hizmet alımı görüntüleme hizmetlerinde taşeron firma personeli olarak çalışanlara ve özel hastanelerde  çalışanlara da kamuda çalışan sağlık personelinin eşdeğerinde ekonomik iyileştirme taleplerimizi belirtmek isteriz.

3)      Daha önceki KPSS ile sağlık personeli alımlarında ortaöğretim mezunlarına yer verilmemiş atanmayı bekleyen genç meslektaşlarımızda derin bir üzüntü ve hayal kırıklığına neden olmuştur. Bu nedenle yakın tarihte alınacak 32 bin sağlık personeli atamasında ortaöğretim mezunlarına da yer verilmesini, özel sağlık kurumlarında çalışan ve yakın zamanda istifa eden  sağlık personelinin başvurularının kabul edilmesini talep ediyoruz.

            Bu bağlamda Bakanlığımızın yapacağı tüm çalışmalarda katkı sunabileceğimizi ve desteklerimizi teyit ederek taleplerimizin karşılanması hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim. 

Saygılarımla

Heybet ASLANOĞLU

Genel Başkan

TAŞERON GÖRÜNTÜLEME TEKNİSYENLERİNİN KADRO TALEBİ TBMM'DE GÜNDEME GETİRİLDİ.

Derneğimizin girişimleri ile Görüntüleme Hizmetlerinde çalışan Radyoloji Teknisyenlerinin sorunları ve kadro talepleri TBMM'ne taşınmıştır. Radyoloji Teknisyenleri/Teknikerlerinin sorunları ve kadro talepleri Diyarbakır Mv Semra GÜZEL ve İstanbul Mv Gamze Akkuş İLGEZDİ tarafından soru önergesi ile TBMM Başknlığına başvuru yapılmıştır.Dernek olarak sayın milletvekillerimize teşekkür ederiz.

Soru önergelerini tıklayınız  
1265 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın