• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
TEST YETMEYİNCE TOMOGRAFİ ÇEKİMLERİ 2-3 KAT ARTTI.
 Koronavirüs salgını sırasında testlerin yeterli olup olmadığı halen tartışılırken şüpheli hemen her vakanın bilgisayarlı tomografiye (BT) gönderilmesi çekim sayılarının da artmasına neden oldu.

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER) Başkanı Heybet Aslanoğlu, “Testler yetersiz olunca kesin tanı için vakalar BT’ye yollanıyor, BT çekimleri hastanelerde 2-3 katına çıktı. Normalde günde bir hastanede 100- 150 çekim yaparken simdi 300-400’lere varan BT çekimi yapıyoruz, maske dahi bulamazken bir de radyasyona maruz kalmamız arttı” dedi.u.

Radyoloji teknisyenleri ise Sağlık Bakanlığı’na çağrı yaparak bir an önce kadroya alınmak istediklerini, güvencelerinin olmadığını söylediler.

Aslanoğlu, “Yeterli test yok. Bazen de koronavirüs şüphesiyle gelen hastaya test yapıyorsun, negatif çıkabiliyor. Yanıltabiliyor. O zaman tomografi çekiliyor” dedi. Aslanoğlu, şöyle devam etti: “Bizim malzeme eksikliğimiz de var, halen imza karşılığı malzemeler alıyoruz. Bakanlık sağlık çalışanlarının döner sermayesini 3 aylık iyileştireceğini söyledi. Buralarda çalışanlar taşeron olduğundan bundan da faydalanamıyorlar. Herkes BT’ye yüklenmiş durumda. Bu birimlerde hem radyasyon hem virüs riski var. ”

‘KAPASİTELERİ AŞIYORUZ’

Radyoloji teknisyeni Abdullah Gültaş, “İş yükümüz arttı. Kapasiteleri aşmaya başladık. Hastalar artınca radyasyon alma riskimiz artıyor. Yok sayılmak istenmiyoruz” derken 5 yıldır radyoloji teknisyeni olarak çalışan M.G.C “Kadro bekliyoruz. İş yükümüz arttı, bundan şikâyetçi değiliz onu da geçtik. Şu an dünyada yayılan virüs var ve bundan kendimizi koruyamıyoruz” diye konuştu. Radyoloji teknisyeni Nuri Demirci ise şunları söyledi: “10 yıldır çalışıyorum. Biz ek ödeme alamıyoruz, kadro istiyoruz. 24 saat çalışıyoruz, ona rağmen aynı muameleyi görmüyoruz. Kadro istiyoruz. Hiçbir sosyal hakkımız yok. Güler misiniz ağlar mısınız halimize...”

Haber: Cumhuriyet Gazetesi
  
272 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın