• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
ÖZEL SAĞLIK KURUMLARINDA ÇALIŞANLAR İÇİN TWİTER ETKİNLİĞİ


COVİT-19 pandemi ile mücadelede kamu-özel ayrımı olmaksızın tüm sağlık çalışanları mücadelenin en ön saflarında sevdiklerinden uzak kalarak ve hayatlarını tehlikeye atarak hizmet vermektedir. Özel sağlık kurumlarında çalışanlar, taşeron firma çalışanları, OSGB firma çalışanları koruyucu ekipman konsunda kamu sağlık çalışanları kadar imkanlara sahip değildir. Tek bir maske ile 24 saat nöbet tutan, tulum , koruyucu gözlük gibi bir çok ekipmana çoğu zaman sahip olamayan özel sağlık çalışanları asgari ücretle çalışmalarına rağmen mücadelenin en ön saflarında yer almaktadır. 

Sağlık Bakanlığı tarafında kamu sağlık çalışanlarının ek ödemelerinde 3 ay boyunca iyileştirme yapılacağı bildirilmiş ancak özel sağlık kurumlarında çalışanlar, kamuda taşeron işçisi olarak çalışanlar, temizlik işçileri, 4-D'liler bu iyileştirmenin dışında tutulmuştur. Pandemi ile mücadele de kamu-özel ayrımı yanlıştır. Kamu çalışanı olmayan bu sağlık çalışanlarına da en az 1'er maaş ikramiye verilmesi sağlık çalışanları arasında iş barışı, moral ve motıvasyon açısından çok önemlidir. 

Özel sağlık çalışanları ekonomik iyileştirme beklerken bir çok özel sağlık kuruluşu COVİT-19 nedeniyle hasta sayısının düştüğünü ve ekonomik sebepleri ileri sürerek çalışanlarını ÜCRETSİZ İZİNE çıkarmış buna itiraz edenleri de İSTİFAYA ZORLAMAKTADIR. Malesef bu duruma gerek sendikalar gerekse STK'lar sessiz kalmış örgütsiüz olan bu sağlık emekçileri seslerini duyuramamıştır. 

TÜMRAD-DER olarak bu yanlışın doğuracağı tehlikeyi fark ederek sosyal medya üzerinden bu sağlık işçilerinin seslerini ve yaşadıkları sorunları bir nebze olsun duyurmya çalışmıştır.

Derneğimiz bu bağlamda 24.04.2020 tarihinde saat 19.30'da #fahrettinkocasaglikciyasahipcik hastag ile twiter etkinliği düzenlemiştir. Derneğimiz özel hastane, taşeron firma ve OSGB'de çalışan sağlık işçilerinin sesi olmaya devam edecektir. 
  
254 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın