• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
NÜKLEER TIP TEKNİKERLERİ İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURUDA BULUNDUK
2012 yılından beri mezun veren Nükleer Tıp Teknikrleri meslek tanımı, görev, yetki ve sorumlulukları belirlenmediği için kamuda ve özel sağlık kuruluşlarında çalışamıyorlar. Nükleer Tıp Teknikerlerinin mağduriyetinin giderilmesi için Sağlk Bakanlığı'na başvuruda bulunduk. Dernek olarak bu konunun takipçisi olup sorunun çözülmesi ve mağduriyetlerin giderilmesini sağlamaya çalışacağız. 

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

SAĞLIK HIZMETLERI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlık Meslekleri Daire Başkanlığı

Çankaya / ANKARA

Nükleer Tıp üniteleri hastalıkların teşhis ve tedavisinde önemli bir yere sahiptir.  Özellikle kanser hastalarının en önemli uğrak noktası. Bünyesinde PET CT, PET MR, Gama Kamera ve Sintigrafi gibi ileri teknolojik cihazları barındıran bu birimlerde tıp alanındaki  teknolojik gelişmelere bağlı olarak Nükleer Tıp alanında çalışacak nitelikli sağlık personeli (teknisyen/tekniker) ihtiyacını artırmaktadır.

Ülkemizde Nükleer Tıp Teknikeri yetiştirmek üzere ön lisans düzeyinde 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi SHMYO’da açılmış ve takip eden yıllarda vakıf ve devlet üniversitelerinde de SHMYO Nükleer Tıp Teknikerliği programları açılarak eğitim öğretime devam etmektedir. Her yıl yaklaşık 250 civarında mezun verilmekte olup toplam mezun sayısı 1200 civarındadır. Ancak meslek tanımı olmadığı için kamuda ve özel sağlık kuruluşlarında iş bulamıyorlar.

COVİT19 gibi küresel bir salgın ile mücadele ettiğimiz bu günlerde nitelikli, eğitimli sağlık personeline ihtiyacımız her geçen gün artmaktadır. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı tarafından 22 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞAN DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİK’te değişiklik yapılarak Nükleer Tıp Teknikerliği mesleğinin meslek tanımı, görev, yetki ve sorumluluklarının belirlenmesi gerekmektedir.

Bakanlığımız tarafından ilgili yönetmelikte değişiklik yaparak görev Nükleer Tıp Teknikerliği meslek tanımlarının yapılmasını ve Bakanlığımız tarafından KPSS ile kamuya sağlık personeli atamalarında Nükleer Tıp Teknikerliği kadrosunun ivedilikle açılması ve mağduriyetlerin giderilmesi hususunda gereğini bilgilerinize saygılarımla arz ederim.

 

Heybet ASLANOĞLU

TÜMRAD-DER Genel Başkanı


Nükleer Tıp Teknikerleri için Bakanlığa gönderdiğimiz yazı tıklayınız 


NÜKLEER TIP TEKNİKERLERİ'NİN SORUNLRI TBMM'DE GÜNDEME GETİRİLDİ.
Derneğimizin Girişimleri ile konu TBMM'ne taşınmış ve Nükleer Tıp Teknikerlerinin sorunları Iğdır Mv Habip EKSİK ve İstanbul Mv Gamze Akkuş İLGEZDİ tarafından soru önergesi ile TBMM Başknlığına başvuru yapılmıştır.Dernek olarak sayın milletvekillerimize teşekkür ederiz.

Soru Önergelerini büyütmek için tıklayınız
  
355 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın