• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
TOMOGRAFİ TEKNİSYENLERİ İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURDUK.

 

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Çankaya / ANKARA

 

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (COVİT-19) salgınına karşın tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de sayıları bir milyonu aşan sağlık ordumuz tarafından etkin bir mücadele yürütülmektedir. Sağlık çalışanlarımız bu mücadelede hastalanma hatta hayatlarını kaybetme pahasına büyük bir özveri ile çalışmaktadır.

COVİT-19 ile mücadele de hastalığın tanılamasında, Covit-19 şüphelisi olarak sağlık kuruluşuna başvuran vatandaşlarımıza uygulanacak algoritma Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından belirlenmiştir. Bu algoritma da akciğer tomografisi (BT) çekilmesi önemli yer tutmaktadır.  Hızlı teşhis koymak ve erken tedaviye başlamak için akciğer BT’ye olan talebi artırmış, yetersiz sayıdaki BT cihazlarının ve burada çalışan sağlık personelinin iş yükü birkaç kat artmıştır.  OECD ülkelerinde 1 milyon kişiye düşen BT cihazı sayısı 26.8 iken ülkemizde 14.8’dir. Türkiye cihaz sayısı bakımından OECD ülkelerinin gerisinde olmakla beraber, BT çekim sayıları bakımından OECD ülkelerinin en başında yer almaktadır.

COVİT-19 ile mücadelemiz her geçen gün daha iyiye gitmekte olduğunu Bakanlığımız tarafından yayınlanan istatistiklerden de anlaşılmaktadır. Bu başarının en önemli kahramanları Bilgisayarlı Tomografi (BT)’de 7/24 kesintisiz hizmet veren teknisyen ve teknikerler başta olmak üzere radyoloji personeli olduğu aşikardır. Büyük bir bölümü hizmet alımı firma çalışanları olan BT teknisyenleri/teknikerleri yapılan döner sermaye ek ödemelerinin iyileştirmelerinden de faydalanamamaktadır.

Dernek olarak COVİT-19 ile mücadelede olağanüstü performans gösteren BT teknisyenleri/teknikerlerine moral, motivasyon ve iş barışının sağlanması adına bir maaş ikramiye ve mevcut izinlerine ilavaten 1 ay daha ŞUA izni verilmesini talep etmekteyiz.

Bakanlığımız tarafından gerekli düzenlemenin yapılarak kamu ve özel sağlık kuruluşlarına bildirilmesi hususunda gereğini takdirlerinize saygılarımla arz ederim.

 

Heybet ASLANOĞLU

TÜMRAD-DER Genel Başkanı


SAĞLIK BAKANLIĞINA GÖNDERDİĞİMİZ YAZIYI TIKLAYINIZ

  
1004 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın