• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
Sağlık Emek ve Meslek Örgütleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Telekonferans Gerçekleştirdi

Sağlık alanında örgütlü emek ve meslek örgütleri ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu telekonferans yöntemiyle yapılan toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya, sendikamızın eş genel başkanları Gönül Erden ile İbrahim Kara’nın yanı sıra Dev Sağlık-İş, TTB, TDB, TEB, THD, SHUDER, TPD, TÜMRAD-DER, TMRT-DER, AVHO ve AHEF temsilcileri katıldı.

Toplantıya katılan örgüt temsilcileri pandemi sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunup, üyelerinin/meslektaşlarının taleplerini ilettiler.

Derneğimiz adına konuşan  Genel Başkanımız Heybet ASLANOĞLU'da pandemi sürecinde radyoloji çalışanlarının yaşadığı sorunları ve taleplerini dile getirdi.

Aslanoğlu, “Yaşadığımız sorunların başında koruyucu ekipman eksikliği, iş güvencesinden yoksun esnek ve kuralsız çalıştırma, döner sermaye ve ek ödemelerinde adaletsizliğin yanı sıra kamu hastanelerindeki görüntüleme hizmetlerinde çalışan taşeron radyoloji işçilerinin sorunlarını’ dile getirdi.

Güvenceli çalışma, 3600 ek gösterge, çalışırken ve emeklilikte insanca yaşamaya yetecek temel ücret, yıpranma payı vb. taleplerimiz yanında Aslanoğlu, “Kamu hastanelerindeki görüntüleme hizmetlerinin kamulaştırılarak burada çalışan teknisyen/teknikerlerin bir program dahilinde kamuda istihdam edilmesini istiyoruz” dedi. Ayrıca son zamanlarda üniversite hastanelerine alınacak sağlık personeli için aranılan şartların objektif kriterlere göre hazırlanmadığını tamamen kişilere yönelik subjektik şartlar oluşturulduğunu ve torpil ve adam kayırmacıılığı kuşkularımızın arttığını ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise sağlık alanındaki sorunlara ve çözümlerine ilişkin değerlendirmelerini yaptıktan sonra pandemi sürecinde canla başla mücadele yürüten sağlık emekçilerine teşekkür etti.

  
95 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın