• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
8 Kasım DÜNYA RADYOLOJİ GÜNÜ


COVİD-19 Pandemisi sürecini yaşadığımız bugünlerde Radyoloji Teknisyenleri ve teknikerleri olarak pandemi mücadelesinde en ön saflarda görüntüleme hizmetleriyle yer almaktadır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de COVİD-19 tanımlamasında BT önemli bir yer tutmaktadır. Hatta bazen PCR testinin güvenirliliği tartışılırken 1897 yılında Antoine Becléré  “Röntgen ışınları bizi asla yanıltmazlar; onların dilini yanlış yorumlamakla, ya da onlardan verebileceklerinden fazlasını istemekle yanılan biziz.” söyleminde bulunması bu sözler bugün için tam da yerini bulmuş olduğunu söyleyebiliriz.

1895 yılında W.C. RÖNTGEN'in bulduğu X-ışınları ile Radyoloji Bilimi doğmuş görüntüleme hizmetleri geçmişten günümüze etkinliğini giderek artırmıştır.  Görüntüleme sağlık hizmetlerinin merkezidir. Görüntülemezsiz bir sağlık hizmeti sunmak mümkün değildir. Radyoloji Uzmanları ve Teknisyenleri de sağlık hizmetlerinin merkezinde yer alan görüntüleme hizmetleri ile sağlık hizmetlerine önemli katkılar sunmaktadır. 

Elbette mesleki sorunlarımız yıllardır birikmiş neredeyse kangren hal almıştır. Çalışma yaşamına dair sorunlarımız, özlük haklarımızın tırpanlanması ve kısıtlanması, personel eksikliği ve taşeron sorunu can alıcı şekliyle devam ediyor. Bunca olumsuzluğa rağmen hedefimiz gerek pandemi sürecinde olmamız ve ülkemizde İzmir'de yaşanan deprem felaketi sorunlarımızdan ziyade birlik ve beraberlik ruhuyla bu zorlu süreçleri atlatmak ülkemizi düzlüğe ve refaha çıkmasında katkı sunmak olacaktır. Bu hedefe odaklanmışken sorunlarımıza asla sırt dönmeyecek sorunlarımızın çözümünün de talepkarı ve takipçisi olacağız.  Yanı Taleplerimiz var ve ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ. 

Tüm olumsuzluklara rağmen 8 Kasım DÜNYA RADYOLOJİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.
  
160 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın