• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
YILLIK İZİN veya ŞUA İZNİNDE İKEN SAĞLIK RAPORU ALINMASI veya COVİD-19 NEDENİYLE KARANTİNADA OLMASI İZNİNİ NASIL ETKİLER.
 Sağlık iznini kullanmakta iken raporun başlangıcı ve bitişi sağlık izni süresi içinde kalacak şekilde hastalık raporu alan memur hakkında yapılacak işlem hk. 


Batın Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Devlet Personel Başkanlığı'ndan 2016 yılında görüş istenmiştir.  Devlet Personel Başkanlığı'nın (09/08/2016-4551) 

YILLIK İZİNDE iken alınan rapor süreleri kadar daha sonra amirin uygun göreceği bir tarihte izin kullanılıken ŞUA izni ise bölünemeyeceği için kullanmakta olduğu iznin devamında kullanması gerekiyor. 

GÖRÜŞ YAZISI ekte olup ilgili görüş yazısına göre
''Sağlık izninin (ŞUA) kısım kısım kullanılması mümkün bulunmadığından hastalık izni sebebiyle kullanılamayan sağlık izninin(ŞUA), hastalık izninin başlangıç ve bitiş tarihinin sağlık izninin içine denk gelmesi halindesağlık izninin bitiminde kullanılmaya devam edilmesi gerektiği değerlendirilmektedir.'' deniliyor.

Bu görüş yazısından hareketle;
 
ŞUA izninde iken COVİT-19 nedeniyle karantina da olmak veya hastalık nedfeniyle hekim raporu almak durumunda RAPOR SÜRESİ kadar ŞUA iznini kullanmaya devam edilecektir. 

ÖRNEKLE AÇIKLAYALIM: 01.12.2020 tarihinde ŞUA iznine çıkan bir personel normal şartlarda 01.01.2021 tarihinde işbaşı yapması gerekiyor. ŞUA izninde iken 12.12.2020 tarihinde COVİT-19 (+) olduğu nedeniyle hekim raporuyla 14 gün rapor olduğunu varsayalım. veya herhangi bir hastalık nedenıyle 14 gün rapor aldığını düşünelim. Bu durumda  1 Ocak 2021 tarihinde iş başı yapması gereken personelin 14 gün kullanmadığı ŞUA iznini de kullanarak 14 Ocak 2021 tarihinde işbaşı yapması gerekmektedir. 

Üyelerimize ve meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

GÖRÜŞ YAZISINI TIKLAYINIZ
Derneğimize Üye olmak İSTERMİSİNİZ?

  
1424 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın