• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.com



RADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN ŞUA İZİNLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA
Cumhurbaşkalığı Kararnamesi ile 25 Haziran 2021 tarihinde Radyoloji Nizamnamesi yürürlükten kaldırılmıştır.  Kaldırılan nizamnamenin yerine konulmak üzere Sağlık Bakanlığı bir yönetmelik yayınlamadığı için özellikle özel sektörde çalışan arkadaşlarımızın şua izinlerini kullanmaları konusunda sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştır.

Özel sağlık kurumları Nizamnamenin kaldırılması ile radyasyon çalışanlarının şua izinlerini kullandırtmama yönünde bir direnç göstermeye başlamış bu konuda derneğimize de üyelerimizden sorunlar iletilmiştir. 
TÜMRAD-DER olarak Sağlık Bakanlığı'na hem yazılı olarak konuyu ilettik hem de yüzyüze görüşmelerimizde konuytu ileterek bu konudaki belirsizlikleri giderecek bir açıklama yapılmasını talep etmiştir. 

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce Isparta Valiliği'ne verdiği görüşte nizamnamenin kaldırılması ile Şua İzinleri, Fiili Hizmetler ve 35 saat çalışma hakkının ortadan kalkmadığını Tüm özel ve kamu sağlık kurumlarında geçerli olmak üzere bu hakların aynen korunduğunu ve devam ettiği yönünde görüş vermiştir. 

Bu görüş yazısı ile özellikle ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARINDA çalışan meslektaşlarımız Bakanlığın yazısını idareye verek İUA izni haklarını kullanabileceklerdir. 

Üyelerimize önemle duyurulur. 

SAĞLIK BAKANLIĞI yazısı için tıklayınız 

  
778 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın