• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
İZMİR'DE RADYOLOJİ ÇALIŞANLARI ŞUA İZNİ İÇİN EYLEM YAPTI
TÜMRAD-DER'in çağrısı ile İzmir’de sağlık emekçilerinin örgütlü olduğu sendika ve meslek örgütleri, radyoloji çalışanlarının hakları için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması düzenledi.

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, İzmir Tabip Odası, SES, Genel Sağlık-İş, Birlik Sağlık Sen, Birlik Dayanışma Sendikası, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği ve İzmir Aile Hekimleri Derneği, radyoloji emekçilerinin çalışma koşullarının düzeltilmesi ve şua izin haklarının uzatılması için basın açıklamadı düzenledi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde “Sağlığımızdan, haklarımızdan, şua iznimizden vazgeçmiyoruz” yazılı pankart açan sağlık emekçileri adına basın açıklamasını Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği İzmir Temsilcisi Ertuğrul Özaslan okudu. 

“HER YILA 3 AY FİİLİ HİZMETİMİZİ GERİ İSTİYORUZ”

Özaslan, “Yoğun iş temposuyla çalışmamız yetmiyormuş gibi günlük 5 saat çalışmamız 7 saate çıkarıldı, böylece yüzde 40 daha fazla iyonize radyasyona maruz kalmaya mahkûm edildik. Maaşa ek olarak verdikleri döner-teşvik vb. ek ödemeler ise emekliliğimize yansıtılmadı. Bu yüzden performan-teşvik vb. ek ödeme değil, emekliliğe yansıyan tek ödeme taleplerimizden vazgeçmiyoruz. Fiili hizmetlerimiz 365 gün üzerinden her yıl 3 ay 90 gündü. İş günü üzerinden hesaplanarak 40 ila 50 güne, yani 2 ayın da altına düşürüldü. Her yıla 3 ay fiili hizmetlerimizi ısrarla geri istiyoruz” dedi.

“RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİR”

“Radyasyon vitamin değildir” diyen Özaslan, çalışma saatlerinin ve hasta sayılarının düşürülmesini talep etti.

Ortalama bir insandan yaklaşık 16 yıl daha az yaşadıklarını söyleyen Özaslan, “Ucuz emek yaratarak bizleri piyasanın insafına bırakmaktan vazgeçmediniz. Şimdi de nizamnameleri kaldırarak şua iznimize göz diktiniz. Bilimsel verilere dayanarak iyonize radyasyonun zararlı etkilerinden arınmak için yıl içinde kullandığımız vazgeçilmez en temel hakkımız sağlık iznimizi işgünü/saat hesabıyla önce azaltmak, sonra da ilk fırsatta kaldırmak için anayasayı-kanunları ve en önemlisi de biz radyasyon çalışanlarının sağlığını yok sayarak yönetmelikler çıkardınız. Şu iznimizi kısıtlayamayacaksınız. Şua iznimizi kaldıramayacaksınız, izi vermeyeceğiz” diye konuştu. (İzmir/EVRENSEL)

BASIN AÇIKLAMASI TAM METİN >>>> TIKLAYINIZ  
337 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın