• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
İZMİR SAĞLIK PLATFORMU: Etkili Sağlıkta Şiddet Yasası İSTİYORUZ!

İzmir Sağlık Platformu, 7 Ekim Cuma günü mesai çıkışı Torbalı 5 No’lu Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Aile Hekimi Ekin Hürel Günay’a yönelik saldırıyı kınamak ve sağlıkta şiddetin son bulması için İzmir İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenledi.

“Sağlıkta şiddeti engellemeyen suçlu” yazılı pankartın açıldığı ve sık sık “Sağlıkta şiddet sona ersin”, “Fıtrat değil cinayet şiddet değil katliam”, “Yaşamak yaşatmak istiyoruz” sloganlarının atıldığı açıklamaya Torbalı’da şiddete maruz kalan doktor Ekin Hürel Günay da katıldı.

Derneğimizin İzmir Temsilciliğinin de destek verdiği eyleme İzmir Sağlık Platformu adına ise basın açıklamasını İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak okudu. Aile Hekimi Ekim Hürel Günay’ın üç kişi tarafından planlı olarak darbedildiğini ifade eden Kaynak, saldırıyı gerçekleştiren üç kişinin nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandığını söyledi.

“Artık sağlık çalışanı sokakta ve evinde de güvende değildir. Can güvenliği ‘sağlık terörü’ tarafından teslim alınmıştır. Artık bu durum sağlıkta şiddet değil doğrudan sağlık terörüdür” diyen Kaynak, şiddetin sağlıkta dönüşüm programı ve özelleştirmelerle daha da arttığını hatırlattı.

“ÇÖKMÜŞ SAĞLIK SİSTEMİNİN FATURASINI ÖDEMEYECEĞİZ”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların artık organize hale gelidiğini söyleyen Kaynak, “Sağlık çalışanlarının sadece çalıştıkları sağlık kurumlarında değil, sokakta, evlerinde, arabalarında, alış veriş merkezlerinde ve her yerde, can güvenliği olmaksızın, büyük tehditler altında yaşamalarına yol açmaktadır. Sağlıkta terör artık ülkemizin en acil, en can yakıcı sorunudur ve bunun sona erdirilmesi için acil bir şekilde etkili bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılmalı. Bu süreçlerde sağlık örgütlerinin görüşleri alınmalıdır. Bir şiddete daha tahammülümüz yoktur. İflas etmiş ve çökmüş bir sağlık sisteminin faturasını hekimler ve sağlık çalışanları olarak biz ödemek istemiyoruz. Etkili bir sağlıkta şiddet yasası istiyoruz. Sağlık kurumlarında güvenlik tedbirlerinin artırılmasını istiyoruz. Bilimsel verilerle planlanmış bir sağlık ortamı istiyoruz” diye konuştu.

İzmir Aile Hekimlei Dernegi Başkanı Muhteber Çolak ise, “Biz arkadaşımızın yanındayız. Etkili bir sağlıkta şiddet yasası istiyoruz. Önce can güvenliği istiyoruz” dedi.

  
317 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın