• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ

ANASAYFA

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Söz konusu KHK ile sağlık alanında önemli düzenlemelere gidildi. Buna göre 11 üyenin yanı sıra müsteşar ve bu KHK ile 3'ten 5'e çıkarılan müsteşar yardımcılarından oluşan Sağlık Politikaları Kurulu oluşturuld...u. Bakanlığın sağlık sistemi yönetimi ve politika belirleme ile ilgili temel görevlerini yerine getirecek kurul bünyesinde, Bakanlığın görev alanı ile ilgili olarak bilimsel ve uzmanlık gerektiren konularda çalışma yapmak ve görüş bildirmek üzere danışma kurulları ve komisyonlar oluşturulabilecek. Danışma kurullarında ve komisyonlarda, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının personeli ile üniversitelerden ve diğer kamu ve özel kurum ve kuruluşlarından veya yabancı uzmanlardan görevlendirme de yapılabilecek.
Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (8.234) kadro ve pozisyona 21 – 30 Kasım 2011 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.HANGİ MESLEKTEN KAÇ KİŞİ ALINACAK?
03.11.2011
31.10.2011
Hatay Antakya Devlet Hastanesinde görev yapan derneğimizin üyelerinden Mevlüt KİREN, Sağlık SEN aracılığı ile Hatay İdare Mahkemesinde çalışma saatlerimizin haftalık 35 saatten 25 saate indirilmesi için açmış olduğu davada, mahkeme yürütmenin durdurulmasına karar verdi...
Sağlık Bakanlığı, Özel Hastaneler Yönetmeliğinde değişiklik yaparak, kamudan istifa edip özele geçecekolan veya özelden istifa ederek kamuya geçecek sağlık personeli ve hekimler en az bir ay önceden bildirimde bulunulmasını şart koşuyor.Bu düzenleme özellikle KPSS sonucunda kamuya geçecek olan sağlık personelini zor durumda bırakacaktır.
30.10.2011
30.10.2011
Bakım, Onarım, Kurma, Sökme ve Değiştirme Faaliyetlerinin Lisanslanması Prosedürüne İlişkin Duyuru .... TAEK'ten 26.10.2011 tarihinde yapılan açıklamada, 18.06.2011 tarihli ve 27968 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Kontrollü Alanlarda Çalışan Harici Görevlilerin İyonlaştırıcı Radyasyondan Kaynaklanabilecek Risklere Karşı Korunmasına Dair Yönetmelik hükümleri göz önünde bulundurularak, Kurumumuz tarafından düzenlenen Bakım Onarım Kurma Sökme Değiştirme Lisansına ilişkin yetkilendirme prosedürü yeniden düzenlenmiştir.
Sağlık Bakanlığı’nın son beş yılda yaptığı tüm branşlarda alınanan sağlık personeli sayıları tabloda verilmiştir. Sağlık Bakanlığının yaptığı son 5 yıldaki alımlara göre en fazla alım 36.725 alımla hemşirelik bölümünde gerçekleştirilmiştir. 15.645 sayısı ile acil tıp teknisyenliği alanında gerçekleşmiştir. Att alım sayısını 12.567 sayısı ile ebelik bölümü alanında gerçekleştirilmiştir. Sağlık Bakanlığında son yıllarda istihdam edilen sağlık çalışanı sayısı ciddi bir rakama ulaşmıştır. Sağlık Baknalığı’nın yapmış olduğu son 5 yıllık alımlarda tüm branşlarda: 106.514 kişi isdihtam edilmiştir.
28.10.2011
27.10.2011
Bir hafta önce 24 şehit cenazesi, ardından merkez üssü Van olan 7,2 büyüklüğünde meydana gelen deprem ülkemizi yasa boğdu. Yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, büyük maddi zararların yaşandığı deprem bölgesine ihtiyaç durumunda bölgeye bir gönüllü meslektaşlarımızdan oluşan bir grup göndermek üzere derneğimiz SAĞLIK BAKANLIĞI KRİZ MERKEZİ ile irtibat kurularak 30 kişilik radyoloji teknisyeni listesi Bakanlığımıza bildirilmiştir.
Sağlık Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü, 81 İl Valiliğine gönderdiği yazıda, çalışırken okul bitiren personelin başvurusundan itibaren hak ettiği zam ve tazminatların Bakanlık onayı beklenmeden ödenmesi gerektiğini duyurdu. Söz konusu yazıda, çalışanların mağduriyetine yol açılmaması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.
25.10.2011
25.10.2011
Dernek Başkanımız Heybet ASLANOĞLU'nun MediHaber'e Verdiği Röportajda ''Mesleği icra eden herkesin mesleğe karşı bir sorumluluğu olduğuna inanıyorum. Bu sorumluluk mesleğini bulunduğu noktadan daha üst bir noktaya taşıma, mesleğini en iyi şekilde temsil etme ve verdiği hizmet kalitesini sürekli güncelleyerek ve geliştirerek sürdürmesidir.'' dedi.
Genel Başkan Yardımcımız Serdar BÜKÜLMEZ, Tokat Turhal Devlet Hastanesi Personeline ''Radyasyon Güvenliği ve Korunma'' konusunda seminer verdi.
19.10.2011
16.10.2011
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) 12.10.2011 tarihinde web sitesinden yaptığı açıklamaya göre; ''Hamileliği radyolojik inceleme sonrasında fark edilen hastalarda “fetusun aldığı doz” başta olmak üzere, tanısal radyolojide hastaların maruz kaldığı radyasyon dozları organ ve tüm vücut dozları olarak hesaplanmaktadır.'' denildi.
Sağlık Bakanlığı Personel Dağılım Cetvelleri 06/07/2011 tarihi itibariyle güncellendiğini duyurdu. Bakanlığın Personel Genel Müdürlüğü web sitesinden PDC’yi güncellendiğini duyurdu.
15.10.2011
09.10.2011
Devlet fakülteli oluyor! Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı KHK taslağına göre, illerde oluşturulacak kamu hastane birlikleri tüm sağlık kuruluşlarını tüm malvarlıklarıyla birlikte bünyesine alacak. Gerek görülürse üniversite hastaneleri de bakanlığa devredilecek
Sağlık Bakanlığı, özel hastanelerle ilgili yeni yaptırımları yürürlüğe koydu. Bakanlık, devlet kurumlarındaki hekimleri çalıştıran özel hastanelere kapatma cezası verecek.
06.10.2011
30.09.2011
Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile meslek dışı çalışma yanı sıra kamu görevlilerinin (hekim ve hekim dışı personel) hem kamuda hem de özel sağlık kurumlarında çalışması son buluyor.
İstanbul’daki tüm radyoloji teknisyen /tekniker meslektaşlarımızı ve üyel erimizi TOPLU İFTAR YEMEĞİMİZE davet ediyoruz. TARİH: 27 Ağustos 2011, Cumartesi YER: Gülistan Resturant, Çamlıca-İSTANBUL Organizasyonda sıkıntı yaşanmaması için İftar Yemeğimize katılacak meslektaşlarımızın ilgili kişilerle irtibat kurmalarını rica ederiz. KATILIM ÜCRETSİZDİR.
30.09.2011
26.08.2011
Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerlerinin yegane temsilcisi olan derneğimiz, bir meslek örgütü olarak meslektaşlarımızın haklarını korumak, geliştirmek ve mesleğimize hak edilen saygınlığı kazandırmak amacıyla, özel ve kamu sağlık kurum ve kuruluşlarında radyoloji teknisyeni olarak çalıştırılan ehliyetsiz kişilere ve bu kişileri çalıştıran kurum temsilcilerine yönelik idari, hukuki girişimlerde bulunmak üzere girişimlerini sürdürmeye devam etmektedir.
Değerli Üyelerimiz, Dernek aidatlarımızın Mobil Ödeme yoluyla tahsil edilmesi için daha önce sadece TURKCELL operatörüne ait üyelerimiz katılabiliyordu. Artık AVEA MOBİL ÖDEME sistemi ile AVEA operatörünü kullanan üyelerimizde sisteme dahil oldular.
08.08.2011
06.08.2011
... 24 ...