• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER

ANASAYFA

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Genel Merkez Avukatı ve aynı zamanda derneğimizinde avukatlığını yapan Av. Öztürk TÜRKDOĞAN'ın Bitlis Tatvan İlçe Hastanesinde çalışan radyoloji teknikeri Haluk ÇELEBİ adına açtığı emsal davada VAN İDARE MAHKEMESİ tarafından 7 saate DUR! dedi.
Derneğimizin Ahmet KUMAŞ Hocamızın Koordinatörlüğünde 12 Mayıs 2009 tarihinde başlattıp 04 Temmuz 2010 tarihinde tamamladığımız RADYOLOJİ TEKNİSYEN ve TEKNİKERLERİNE YÖNELİK MESLEKİ GELİŞİM VE KARİYER PROJESİ ( RAD-GEKAP) kitaplaştırıldı. Murat Kitabevinde 1000 adet olarak basılan kitap isteyen meslektaşlarımıza ÜCRETSİZ olarak gönderilecektir. Kitap isteyen meslektaşlarımız KİTAP İSTEK FORMUNU eksiksiz doldurarak, (Ad-soyad Adres ve Telf no) göndermeleri halinde kitap ÜCRETSİZ olarak adreslerine gönderilecektir.
22.04.2011
18.04.2011
Radyoloji Ünitelerinde film banyosu sonucunda ortaya çıkan solüsyonların ve atıkların ve adli yönden saklanma süresi dolmuş direk grafi filmlerinin nasıl, ne şekilde imha edileceğine ilişkin Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Genelge yayımlandı. İlgili genelgede Çevre ve Orman Bakanlığının konuya ilişkin yayımlanan yönetmeliğine atıfta bulunularak bu solusyonları kanalizasyona vermek süretiyle bertaraf eden kurumlar ve kişiler hakkında 2 aydan 2 yıla kadar hapis cezası öngürülmektedir.
Diploması veya meslek belgesi olmadan meslek mensuplarının yetkisinde olan bir işi yapan veya bu unvanı takınanlara 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve 200 günden 500 güne kadar adli para cezası verilecek. Yardımcı personel, çalıştığı alanla ilgili 1 yıl içerisinde eğitim alacak. Eğitimin ardından açılacak sınavda başarılı olan yardımcı personelin işlerine devam etmeleri sağlanacak.
17.04.2011
07.04.2011
Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yayınlanan 30 Mart 2011 tarih ve 2011/23 sayılı genelgede Aylık Mahsuplaşma ile ilgili hükümlere yer verildi. Genelge, 4924 sayılı yasaya bağlı çalışan 15 Bin sözleşmeli personel ile vekil ebe hemşirelerin ek ödemede aylık mahsuplaşmadan yararlandırılmaması ve personellerin ücretsiz izin ve askerlik durumunda ek ödemede aylık mahsuplaşma hakkından faydalandırılmamasını öngörmektedir.
Bir süre önce Bolu Gerede İlçe Hastanesinde -Türkiye'de ''Mobbing'' ile ilgili açılan ilk dava olma özelliğine sahip- kazanılan dava ile ilgili SES GENEL MERKEZ AÇIKLAMASI Bir süre önce iş kolumuzda ilk psikolojik taciz “Mobbing” davasını açarak idareyi tazminata mahkûm ettirmiştik. Sendikamızın konuyu sürekli olarak gündemde tutması ve mahkemelere taşıması sonucu bir “Farkında” lık yaratmaya çalışmıştık. İşyerlerinde Psikolojik Taciz “mobbing” mağduru onlarca kişi sendikamıza başvurarak ne yapması gerektiğini öğrenmeye çalışıyordu. Bütün bu gelişmelerden sonra 19.Mart 2011 cumartesi günü Başbakanlık konu ile ilgili bir genelge yayımladı.
31.03.2011
27.03.2011
Sağlık Bakanlığı, Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı. 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 13/12/1983 tarihli ve 181 sayılı Sağlık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 43 üncü maddesi ve 15/3/1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanılan ve Sağlık Bakanlığında görev yapan personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelikte değişiklik yaptı.
Güvencesiz-Esnek Çalıştırmaya, Taşeronlaştırmaya, Sendikasızlaştırmaya Karşı Direnenler, Mücadele Edenler Olarak Bu Süreci Bilinç ve Dayanışmayla Donatmak Amacıyla Ortak Talepleri Haykırmak İçin Yeni Bir Adım Daha Atıyor, 20 emek ve meslek örgütü 3 Nisan’da Ankara’da Buluşuyoruz. dedi. DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş, Dev Sağlık-İş, Nakliyat-İş, Limter-İş, Sine-Sen, Dev Maden-Sen, Sosyal-İş, Emekli-Sen, Basın-İş; Türk-İş’e bağlı Petrol-İş, Hava-İş, Tek Gıda-İş, Belediye-İş, TÜMTİS, Deri-İş; KESK’e bağlı Eğitim-Sen, SES, Haber-Sen; Türk Tabipleri Birliği ve Enerji-Sen bugün (18 Mart) Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde bir basın açıklaması yaparak güvencesizleştirmeye ve taşeron sistemine karşı 3 Nisan’da Ankara’da bir miting yapacaklarını duyurdu. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası ve Spor-Sen de bu süreci desteklediklerini bildirdi.
27.03.2011
26.03.2011
Radyoloji teknisyenliği/teknikerliği mesleği için yıllardır gece-gündüz demeden araştıran ve yazan hocamız Ahmet KUMAŞ, meslekteki 40 yıla aşkın bilgi ve birikimlerini meslektaşlarımızla buluşturan son 3 eseri yayınlandı. Ahmet KUMAŞ Hocamızın kitapları Sağlık Meslek Liselerinde ders kitabı olarak kullanılabileceği her meslektaşımızın elinde bulunması gereken eşsiz kanaklardır. Ahmet Kumaş Hocamızın kitaplarını istemek ve iletişim bilgileri için devamı tıklayınız.
Radyolojide çalışma saatlerini artıran TAMGÜN Yasası CHP tarafından İptal istemi ile Anayasa Mahkemesine götürülmüş ancak Anayasa Mahkemesi radyolojide çalışma saatlerini 35 saat olarak düzenleyen maddeyi iptal etmemişti. Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararı için devamı tıklayınız.
23.03.2011
23.03.2011
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görev yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Safiye ŞAHİN'in ACİL FARKI ile ilgili hukuk savaşı zaferle sonuçlandı.
Söze ve yoruma gerek yok. Sağlık emekçileri, doktoruyla, hemşiresiyle, sağlık teknisyeni ve teknikeriyle, hasta bakıcısıyla, şöfürüyle, aşçısıyla hepsi ordaydı. SAĞLIK EMEKÇİLERİ, ÇOK SES, TEK YÜREK OLDULAR. KARDA AÇAN KARDELEN, BAHARIN MÜJDECİSİ OLDULAR. SEL OLDULAR AKTILAR ANKARA'YA ... SIHHİYE MEYDANI SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN SESİYLE İNLEDİ. Tek talepleri vardı.'' Güvenceli İş, İnsanca Yaşanabilecek Ücret ''
23.03.2011
23.03.2011
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Fiili Hizmet Sürelerinin ne şekilde hesaplanacağını belirten 05.06.2009 tarihli genel yazısı. Fiili hizmet süresi zammı uygulamasının usul ve esasları hakkında YÖNETMELİK ve GENELGE için devamı tıklayınız
Derneğimiz 81 ilde temsilcilik açmak için çalışmalarını devam etmektedir. Mevcut durumda 30 il ve 2 ilçe de TÜMRAD-DER'in Temsilcilikleri bulunmaktadır. Hızlı ve etkili bir meslek örgütü olmak için, ilk etapta her ilde temsilciliklerin açılması ve daha sonra bölgesel bazda şubeler açılması için yürüttüğümüz çalışmalara meslektaşlarımızın desteğine ihtiyacımız vardır.
23.03.2011
23.03.2011
... 43 ...