• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER

ANASAYFABir süre önce Bolu Gerede İlçe Hastanesinde -Türkiye'de ''Mobbing'' ile ilgili açılan ilk dava olma özelliğine sahip- kazanılan dava ile ilgili SES GENEL MERKEZ AÇIKLAMASI Bir süre önce iş kolumuzda ilk psikolojik taciz “Mobbing” davasını açarak idareyi tazminata mahkûm ettirmiştik. Sendikamızın konuyu sürekli olarak gündemde tutması ve mahkemelere taşıması sonucu bir “Farkında” lık yaratmaya çalışmıştık. İşyerlerinde Psikolojik Taciz “mobbing” mağduru onlarca kişi sendikamıza başvurarak ne yapması gerektiğini öğrenmeye çalışıyordu. Bütün bu gelişmelerden sonra 19.Mart 2011 cumartesi günü Başbakanlık konu ile ilgili bir genelge yayımladı.
Sağlık Bakanlığı, Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı. 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 13/12/1983 tarihli ve 181 sayılı Sağlık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 43 üncü maddesi ve 15/3/1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanılan ve Sağlık Bakanlığında görev yapan personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelikte değişiklik yaptı.
27.03.2011
27.03.2011
Güvencesiz-Esnek Çalıştırmaya, Taşeronlaştırmaya, Sendikasızlaştırmaya Karşı Direnenler, Mücadele Edenler Olarak Bu Süreci Bilinç ve Dayanışmayla Donatmak Amacıyla Ortak Talepleri Haykırmak İçin Yeni Bir Adım Daha Atıyor, 20 emek ve meslek örgütü 3 Nisan’da Ankara’da Buluşuyoruz. dedi. DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş, Dev Sağlık-İş, Nakliyat-İş, Limter-İş, Sine-Sen, Dev Maden-Sen, Sosyal-İş, Emekli-Sen, Basın-İş; Türk-İş’e bağlı Petrol-İş, Hava-İş, Tek Gıda-İş, Belediye-İş, TÜMTİS, Deri-İş; KESK’e bağlı Eğitim-Sen, SES, Haber-Sen; Türk Tabipleri Birliği ve Enerji-Sen bugün (18 Mart) Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde bir basın açıklaması yaparak güvencesizleştirmeye ve taşeron sistemine karşı 3 Nisan’da Ankara’da bir miting yapacaklarını duyurdu. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası ve Spor-Sen de bu süreci desteklediklerini bildirdi.
Radyoloji teknisyenliği/teknikerliği mesleği için yıllardır gece-gündüz demeden araştıran ve yazan hocamız Ahmet KUMAŞ, meslekteki 40 yıla aşkın bilgi ve birikimlerini meslektaşlarımızla buluşturan son 3 eseri yayınlandı. Ahmet KUMAŞ Hocamızın kitapları Sağlık Meslek Liselerinde ders kitabı olarak kullanılabileceği her meslektaşımızın elinde bulunması gereken eşsiz kanaklardır. Ahmet Kumaş Hocamızın kitaplarını istemek ve iletişim bilgileri için devamı tıklayınız.
26.03.2011
23.03.2011
Radyolojide çalışma saatlerini artıran TAMGÜN Yasası CHP tarafından İptal istemi ile Anayasa Mahkemesine götürülmüş ancak Anayasa Mahkemesi radyolojide çalışma saatlerini 35 saat olarak düzenleyen maddeyi iptal etmemişti. Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararı için devamı tıklayınız.
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görev yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Safiye ŞAHİN'in ACİL FARKI ile ilgili hukuk savaşı zaferle sonuçlandı.
23.03.2011
23.03.2011
Söze ve yoruma gerek yok. Sağlık emekçileri, doktoruyla, hemşiresiyle, sağlık teknisyeni ve teknikeriyle, hasta bakıcısıyla, şöfürüyle, aşçısıyla hepsi ordaydı. SAĞLIK EMEKÇİLERİ, ÇOK SES, TEK YÜREK OLDULAR. KARDA AÇAN KARDELEN, BAHARIN MÜJDECİSİ OLDULAR. SEL OLDULAR AKTILAR ANKARA'YA ... SIHHİYE MEYDANI SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN SESİYLE İNLEDİ. Tek talepleri vardı.'' Güvenceli İş, İnsanca Yaşanabilecek Ücret ''
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Fiili Hizmet Sürelerinin ne şekilde hesaplanacağını belirten 05.06.2009 tarihli genel yazısı. Fiili hizmet süresi zammı uygulamasının usul ve esasları hakkında YÖNETMELİK ve GENELGE için devamı tıklayınız
23.03.2011
23.03.2011
Derneğimiz 81 ilde temsilcilik açmak için çalışmalarını devam etmektedir. Mevcut durumda 30 il ve 2 ilçe de TÜMRAD-DER'in Temsilcilikleri bulunmaktadır. Hızlı ve etkili bir meslek örgütü olmak için, ilk etapta her ilde temsilciliklerin açılması ve daha sonra bölgesel bazda şubeler açılması için yürüttüğümüz çalışmalara meslektaşlarımızın desteğine ihtiyacımız vardır.
Derneğimizin her yıl düzenli olarak organize ettiği RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİ MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERLERİ'nin 5.cisi 12-15 Mayıs 2011 tarihlerinde DAİMA RESORT OTEL 5*, Kemer / ANTALYA'da yapılacaktır. KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR. Duyuru Broşürlerimizin Türkiye Geneli dağıtımına başlanmış olup dağıtım Aras Kargo tarafından yapılmaktadır. Kayıt ve diğer bilgiler için MESLEKİ EĞİTİM WEB SİTEMİZ YAYINDA SEMİNER WEB: www.tumrad.net
23.03.2011
23.03.2011
AKP Adana Milletvekilleri Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR ve AKP Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet ERDÖL imzasıyla hazırlanan Kanun Teklifi ile ''Sağlık Meslek tanımları yeniden yapılarak Sağlıkta Diplomasız çalışmaya SON Verilmesi amaçlanıyor''. Kanun Tasarısında ''1219 Sayılı Tababet ve Şuabati Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun 9. Maddesine Ek madde eklenerek Diplomasız çalışmaya 1 yıldan 3 yıla kadar Hapis Cezası getiriliyor.
Kurulduğu ilk günden beri radyoloji teknisyenleri /teknikerlerinin sesi olmaya çalışan, her platformda meslek adına sözcü olan, araştıran-geliştiren yapısından asla taviz vermeyen derneğimiz her geçen gün sizlerin vermiş olduğu desteklerle büyümektedir. Çok zor bir süreçten geçmekteyiz. Bu zorlu süreçte bir yandan özlük haklarımız elimizden alınırken bir yandan da hizmet alımı adı altında iş yerlerimiz özelleştirilerek, iş güvencesizliğe ve işsizliğe doğru bir gidiş söz konusudur. Çalışma saatlerimiz artırıldı. Fiili hizmetlerimiz tırpanlanarak 90 günden 35 güne indirildi. Sırada şua izinlerimizin olduğunu bilmenizi istiyoruz.Mesleğimiz ehliyetsiz kişilerin işgali altında. Kısaca işlerin iyiye gitmediği gerçeğini görmenizi istiyoruz.
23.03.2011
23.03.2011
... 44 ...