• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
ALMANYA'DA ÇALIŞMAK İSTEYENLERE FIRSAT, SAĞLIK PERSONELİ ALINACAKTIR.

Son Güncelleme Tarihi: 24.03.2022 Saat: 14.00

Aşağıda yazılanları dikkatlice okuduktan sonra şartları uygun olanlar CV'lerini mail adreslerimize göndermeleri halinde tarafımızdan gerekli değerlendirme yapıldıkdan sonra görüşmelere başlanacaktır.

Dernek veya şirket aşağıda belirtilen başvuru koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.


ALMANYA SAĞLIKÇI ALIMI TELEGRAM GRUBUMUZ KURULMUŞTUR.
Bilgilendirme, bilgi ve döküman paylaşımı için kurulan gurubumuza üye olabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.  TELEGRAM GRUP LİNKİ Tıklayınız 

İSTİHDAMDA ÖNCELİĞİ DERNEK ÜYELERİNE ve KURSLARIMIZA KATILANLARA VERİYORUZ.

ONLİNE ALMANCA
 KURSUMUZA KAYITLAR DEVAM EDİYOR.

Online Almanca Kursumuz hakkında bilgi  için tıklayınız

ÖNEMLİ DUYURU:

Almanya için bize başvuru yapan sağlık çalışanları Almanca öğrenmeyi kendileri haledeceklerdir. B1 düzeyinde konuşabilen adayları Almanya'daki hastanelerle görüşmelere (mülakata) alıyoruz. Mülakatların olumlu geçmesi halinde denklik işlemleri tamamlanmış ise  ÇALIŞMA VİZESİ alarak Almanya'ya gönderilecektir. 

ERKEN DENKLİK HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Erken denklik henüz daha hastanelerle görüşme yapılmadan ve dil bilmeden denklik işlemlerinin başlatılmasıdır. süreç yaklaşık 4-5 ay sürmektedir. Adaylar bir yandan dil öğrenirken bir yandan da denklik işlemlerinin yapılmasıdır. 
AVANTAJI
Hastaneler genellikle tercihlerini ellerinde denklik olan adaylardan yana kullanmaktadır. Aksi halde hasta iş başı yaptırmak için en az 6 ay beklemesi gerekiyor bazen süreç uzayabiliyor ve hastaneler bu kadar sureyi beklemek istemiyorlar. Bu nedenle erken denklik basvurusu istihdamda ve iş görüşmelerinde büyük avantaj saglamaktadır. 
ERKEN DENLİK İŞLEMLERİ
adayların kendileri başvurabileceği gibi işlemlerin hızlı ve sorunsuz tamamlanması için profesyonel destek almaları önemlidir. Produktiv Personal Şirketi 400 euro karşuılığında adayların denklik işlerini başından sonuna kadqar takip ederek sonuçlandırmaktadır. Denkliği çıkan adaylar produktiv personal şirketi tarafından hastanelerle görüşülerek istihdam edilmektedir. Almanya'ya kabul edildiğinizde oraya gidip işbaşı yapmanız halinde ERKEN DENKLİK için ödenen 400 Euronun 200 Eurosu İADE edilmektedir.
Erken denklik taleplerinizi 05322924627 (Heybet Bey) telefona watsaptan iletebilirsiniz.


BAŞVURULAR DEVAM ETMEKTEDİR. FOTOGRAFSIZ CV KABUL EDİLMEYECEKTİR.

CV gönderilecek mail adresi >>>
 tumradder@gmail.com

ÖRNEK CV >>> İndirin >>>>>


PRODÜKTİV PERSONAL ŞİRKETİ HAKKINNDA

Almanya Federal Hükümeti, Federal Göç ve Mülteci Dairesi Federal İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından yetkilendirilmiş Produktiv Personal GmbH İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketi aracılığı ile Almanya’nın çeşitli bölgelerinde istihdam edilmek üzere Doktor, Ebe, Hemşire, Radyoloji Teknikeri, Radyoterapi Teknikeri, Anestezi Teknikeri, Diyaliz Teknikeri vb Sağlık personeli alacaktır. 

PRODUKTİV PERSONAL Şirketi ile derneğimiz TÜMRAD-DER arasında yapılan protokol gereğince Türkiye'den istihdam edilmek üzere Almanya'ya sağlık personelleri derneğimiz aracılığıyla temin edilecektir. İlk başvuru derneğimize yapılmaktadır.

Başvuruların değerlendirilmesinde ve Almanya'da istihdamda; TÜMRAD-DER üyelerine, Almanya vatandaşı, Almanya’da doğmuş, Almanya'da eğitim görmüş veya Almanya’da yaşamış kişilere , AB üyesi ülkelerinin çifte vatandaşı statüsünde olup Almanca A2 veya üzeri düzeyinde dil bilenlere ve Almanya'da 1. derece yakını olanlara  öncelik hakkı tanınacaktır.

BİLGİLENDİRME ve GEREKLİ ŞARTLAR;

1-Hekimlerin en az B2 düzeyinde Almanca dil bilgisine ve Mesleki Almanca’ya sahip olması,

2-Hemşire ve diğer sağlık personellerinin iş görüşmesi ve mülakata kabul edilmesi için en az A2 düzeyinde Almanca dil bilgisine sahip olması gereklidir. Mülakatların olumlu geçmesi halinde B1 seviyesine kadar Almanca öğrenerek ÇALIŞMA VİZESİ alarak Almanya'ya gönderilecektir. 

3-Başvurulan meslek alanında staj hariç En az 3 yıl  iş deneyimi ve tecrübesi olması ve bunu belgelendirmesi ( SGK dökümü veya iş yerinden sigortalı olarak çalıştığına dair yazı)

4-Eğitim durumu denkliği: LİSANS (hemşirelik, ebelik vb) denklik ile ilgili ciddi bir sorun söz konusu değildir. Diğer şartlar sağlandıktan sonra Almanya’da 6 ay süre ile hem çalışacak hem de haftada 1-2 gün denklik ve dil kursuna devam edecektir. Lise mezunu hemşirelik mezunları için en az 3 yıl iş deneyimi gereklidir.

5-Eğitim durumu denkliği: ÖNLİSANS (Radyoloji, Anestezi, Diyaliz, Radyoterapi Teknikerliği, Laboratuvar, Yaşlı Bakım Teknikerliği vb) denklik işlemleri. Diğer şartlar sağlandıktan sonra  Almanya’da 6-9 ay  hem çalışacak hem de haftada 1-2 gün denklik ve dil kursuna devam edecektir. Kurs sonunda başarılı olması halinde DENKLİK veya YARI DENKLİK Belgesi alarak mesleğinde çalışmaya devam edecektir.

Denklik Kursu başvuruları ve kurs ücretleri tamamen şirket ve çalıştığı hastane tarafından yapılacaktır.

6-Almanya Federal Hükümeti öncelikle 1 yıl sonra 3 yıllık sonra 4 yıl tamamlandıktan daha sonra sınırsız oturma izni vermektedir. Özellikle ilk 3 yıllık değerlendirmede performans, oryantasyon ve uyum, mesleki bilgi ve donanım çok önemlidir.

7-İstihdam edilecek sağlık personel Almanya’nın değişik bölgelerinde (Eyaletlerde) özel, kamu sağlık kurumlarında çalışacaklardır. Bazı bölgelerde teşvik etmek için farklı ücretlendirme yapılacaktır.

8-Başvuru ile ilgili SON TARİH yoktur. 

9-Başvuru kabul edilene kadar ve kabul edildikten sonra adaylardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Herhangi birilerine herhangi bir ad altında KESİNLİKLE ÜCRET ÖDEMEYİNİZ. 

Derneğimiz ve aracı kuruluş PRODUKTİV PERSONEL Danışmanlık Hizmetleri şirketi hiçbir ücret talep etmiyecektir.

10- Yaş sınırı 45’tir. 45 yaşın üzerindekiler değerlendirmeye alınmayacaktır.

11- Mahkeme kararı ile Yurt dışına çıkış yasağı bulunan veya Adli sicil raporu uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

SÜRECİN İŞLEYİŞİ HAKKINDA

Gerekli şartları sağlayanların CV’ lerini  tumradder@gmail.com adresine mail atmaları halinde dönüş yapılacaktır.

TÜMRAD-DER tarafından ön inceleme/görüşme yapıldıktan sonra uygun CV ve başvuruları Almanya’daki PRODUKTİV PERSONAL Şirketine gönderecektir. Şirket uygun görülen kişilerle önce Online görüşme yaptıktan sonra Bakırköy-İstanbul’daki ofise davet edilerek sözleşme yapılacaktır.

PRODUKTİV PERSONAL şirketinin iletişim bilgileri ve personel istihdamı ile ilgili Alman resmi makamları ile yapılan protokol aşağıda inceleyebilirsiniz. Ancak ilk başvuru sadece TÜMRAD-DER tarafından kabul edilecektir.

PRODUKTİV PERSONAL ŞİRKETİ ile derneğimiz TÜMRAD-DER arasında yapılan protokol gereğince söz konusu Almanya sağlık personeli işlemleri için tüm başvurular derneğimiz aracılığı ile yapılacaktır.

UYARI ÖNEMLİDİR: İLK BAŞVURU 

Türkiye'den yapılacak tüm başvurular sadece  tumradder@gmail.com adresine yapılacaktır. Bu adrese yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. CV'niz tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

DENEYİM ŞARTI:
SML mezunu olup kendi alanında önlisans veya lisans eğitim alanların B! düzeyinde Almanca konuşmaları halinde deneyimsiz de kabul edilmektedir. Aksi halde En az 3 yıl deneyim şarttır.
ÖRNEK: A kişisi SML radyoloji +önlisans radyoloji mezunu ise deneyimsiz kabul edilmektedir. Sadece Önlisans radyoloji mezunu ise 3 yıl deneyim. Sadece SML radyoloji mezunu BAŞVURU ALMIYORUZ.


CV'de yer alacak bilgiler hakkında: 


Radyoloji-Radyoterapi-Anestezi-Nükleer Tıp-Laboratuvar-Yaşlı Bakım Teknikerliği 
-
Bu bölüm mezunları için SML mezzunu değilse en az 3 Yıl deneyim şarttır. Aksi halde değerlendirmeye alınmayacaktır. 
- CV resimli olacaktır. Resimsiz CV'ler ile İletişim Bilgileri, Doğum tarihi ve açık adres yazılmayan CV'ler değerlendirilmeyecektir.
- Mezun olduğu okullar ve Programlar/Bölümler cv de belirtilecektir.
- Staj dahil olmak üzere iş deneyim bilgileri detaylı şekilde cv'de yer verecektir.
- Kullandığı cihazlar ve marka/model ( ÖR. MR, BT, Mamografi vb) Cv 'de yazılacaktır.
- Hangi cihazla ne kadar süre çalıştı (Her cihaz için ayrı ayrı yazınız)
-Katıldığı kurslar, sertifikasyon programları ( Belgelerde kaç saat eğitim gördüğü yazılı ise değerlendirilir yoksa değerlendirmemektedir.) Derneğimizin Radyoloji Teknisyenleri için düzenlediği kurslar için tıklayınız

-Yabancı Dil Bilgisi CV'de mutlaka yer almalıdır.
- TÜMRAD-DER üyelerine öncelik tanınacaktır. TÜMRAD-DER Dernek üyeliği için tıklayınız

Hemşirelik-Ebelik
- Yukarıya ek olarak hangi servislerde ne kadar süre çalıştınız ( ÖR- Ortopedi Servisi 6 ay, Pediatri-1 yıl gibi)
- Yoğun Bakım deneyimi var mıı? Varsa ne kadar süre çalıştınız. Erişkin Yoğun Bakım mı? yoksa Çocuk Yoğun Bakım mı?
-Yabancı Dil Bilgisi cv de yer almalıdır.
- Lisans Hemşireler için en az 3 yıl ortaöğretim (lise) Hemşireler için en az 3 yıl deneyim gerekmektedir.

Bunların dışında CV'de bulunması gereken standart bigiler yer almalıdır.

NOT ÖNEMLİDİR: CV'inizi mutlaka PDF olarak yollayınız. Farklı formatta gönderilen CV'ler açılmadığında değerlendirmeye alınmayacaktır.
Katılım Belgeleri, sertiffika vb varsa aynı maile resim (jpg) yada pdf olarak yükleyiniz.

SERTİFİKALAR- BELGELER:
Sertifika veya Katıılım Belgesinde kaç saat eğitim aldığı yazılı ise Alman makamlarınca değerlendirmeye alınıyor yoksa değerlendirmeye alınmıyor. Denklik başvurusunda da sertifikada kaç saat eğitim aldığı yazmıyorsa yine değerlendirmeye alınmıyor.

İLK ETAPTA İHTİYAÇ DUYULAN VE BAŞVURU KABUL EDİLEN BRANŞLAR

-          Hemşirelik (Lise-lisans)                                                  YENİ BRANSLAR  

-          Ebelik (lisans)                                                                 Ameliyathane Teknikerliği (Önlisans)

-          Radyoloji Teknikerliği (Önlisans)                                   Fizik Ted ve Rehabilitasyom (lisans)

-          Nükleer Tıp Teknikerliği (Önlisans)                                Fizyoterapi (önlisans)

-          Radyoterapi Teknikerliği (Önlisans)                               Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği (Önlisans)

-          Anestezi Teknikerliği (Önlisans)

-          Diyaliz Teknikerliği (Önlisans)

-         Yaşlı Bakım Teknikerliği (önlisans)

-         Laboratuvar Teknikerliği (Önlisans)

Diğer branşlardan ihtiyaç oldukça bu sayfadan duyuracağız.

GENEL BİLGİLER / SIK SORULAN SORULAR
1) İstihdamda önceliği TÜMRAD-DER üyelerine ve Almanca Kurslarımıza katılanlara verilmektedir. 

2) Almanya’ya çalışmaya hak kazanan kişilerin barınma ve konaklama hizmetleri şirket tarafından ayarlanacak ancak konaklama ücreti kişilerce karşılanacaktır. Kiralar bölgeye göre değişmektedir.(Aylık kira ort 400-700 Euro)

3) Aylık Maaş değişmekle birlikte denklik durumu ve çalıştığı pozisyona bağlı olarak başlangıç  2000-2250 Euro arasında değişmektedir. Denklik işlemleri tamamlandığında aylık maaş 2750-3250 euro civarında olacaktır

5) Almanya'ya kabul edilen  ve iş sözleşmesi yapan kişiler  eş ve çocuklarını  götürebileceklerdir. Eş ve 16 yaşından büyük çoçuklar en az A1 düzeyinde almanca bilmeli ve belgelendirmelidir.

6) Başvuru için SON TARİH var mı? Hayır Yok. Gerekli şartları sağlayan arkadaşlarımızı gruplar halinde  göndereceğiz. En az 5 yıl devam edecektir. 

7) Denklik İşlemlerinde nelere dikkat ediliyor? En çok dikkat edilen şey iş deneyimi-tecrübesidir. Daha önce çalıştıkları yerler belgelendirildikten sonra Denklik Bürosu kişinin ne kadar süre (kaç saat) denklik kursuna devam etmesi gerektiğine karar verecektir. ÖR. Radyoloji için ort 350 saat teorik 400 saat kadar pratik çıkıyor. Ancak bu her kişiye göre değişmektedir. Kişinin iş deneyimi önemlidir.

8) Deneyimi olmayanların Almanya'ya başvuruları mümkün mü? Evet mümkün ancak şuanda çalıştığımız hastaneler deneyimli ve dil bilen istiyor. Ama bazen acil personel ihtiyacı doğabiliyor. Bu durumda iş deneyimi olmayan ancak dil bilen arkadaşlarımız hızlıca değerlendirilerek talep karşılanıyor.

9) CV DEĞERLENDİRME SÜRECİ NASIL OLUYOR?  Basvuru için tumradder@gmail.com adresine gönderilen CV'ler önce dernek tarafından değerlendirilir. Dernek tarafından olumlu değerlendirilen CV'ler Almanya'ya Produktiv Personal Şirketine göndermektedir. Dernek üyelerine öncelik sağlanarak tüm CV'ler detaylı incelenerek en uygun olanlardan başlanarak görüşmeler yapılmaktadır. 


TÜMRAD-DER / Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok No.7  Günay İş Hanı K.3/40  Bakırköy-İSTANBUL     

Tel: 0 212 5303023  Gsm: 0 532 2924627


PRODUKTİV PERSONAL GmbH İnsan Kaynakları Danışmanlık Hizmetleri

Münsterstr.195   44145 Dortmund / ALMANYA

info@produktiv-personal.            

Tel.: 0231/18881888       


ALMAN FEDERAL HÜKÜMETİ İŞ VE İŞÇİ BULMA KURUMU TARAFINDAN YETKİLENDİRİLDİĞİNE DAİR BELGE 


RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİ İÇİN ALMANYA'DA GEÇERLİ KURSLARIMIZALMANYA'DA SAĞLIKÇI OLMAK, ÇALIŞMA KOŞULLARI VE BAŞVURU CANLI YAYIN  VİDEO

  
143584 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın