• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
SAĞLIK MESLEK ÖRGÜTLERİ: ŞİDDET VARSA HİZMET YOK

İSTANBUL – Sağlık meslek örgütleri, Meclis’te bekleyen “Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı’nın” kabul edilmesi amacıyla 15 Mart’a Ankara’da düzenleyecekleri mitinge “Şiddet varsa hizmet yok” diyerek katılım çağrısı yaptı.

Sağlık meslek örgütleri, Meclis’te bekleyen Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı’nın kabul edilmesi amacıyla Ankara’da 15 Mart’a düzenleyecekleri miting öncesi İstanbul Tabipler Odası’nın Cağaloğlu’ndaki binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Birlik Dayanışma Sendikası, Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD DER),  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Türk Tabipler Birliği (TTB), İstanbul Tabip Odası,  İstanbul Veteriner Hekimler Odası, İstanbul Eczacılar Odası, İstanbul Diş Hekimleri Odası katıldı.

‘MESLEĞİMİZİ YAPAMAZ HALE GELDİK’

Meslek örgütleri adına açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Gönül Erden, “Hayata ve topluma adanmış bir mesleğin onurlu üyeleri olarak emeğimizle, bilgimizle, uzun yıllar süren eğitim ce mesleki deneyimlerimize dayalı birikimimizle insanlara hizmet veriyoruz. Ancak ne yazık ki sürekli olarak hedef gösterilmekten, polikliniklerde acillerde, ameliyathanelerde, hastanelerde, ASM’lerde, TSM’lerde her gün, her saat şiddete maruz kalmaktan mesleğimizi yapamaz hale geldik” ifadelerini kullandı.

‘ŞİDDET VARSA HİZMET YOK’

“Artık yeter” diyen Erden, “Kışkırtılmış sağlık taleplerinin yarattığı kışkırtılmış şiddetin kurbanı olmaktan sözlü, fiziksel saldırıya uğramaktan, darp edilmekten, yaralanmaktan, arkadaşlarımızı, meslektaşlarımızı kaybetmekten bıktık, usandık. Artık yeter. Başta TTB’nin hazırladığı, sağlık emek ve meslek örgütlerinin desteklediği ‘Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı’ olmak üzere şiddetsiz bir sağlık ortamı için 5 acil tedbir hızla hayata geçirilmelidir. Bu tedbirler hayata geçirilinceye, sağlıkta şiddet son buluncaya kadar mücadele etmeye kararlıyız. Herkes bilsin. Şiddet varsa hizmet yok” diye konuştu.

TALEPLER KARŞILANMAZSA İŞ BIRAKMA EYLEMİ DÜZENLENECEK

Şiddetin son bulması için mücadeleye devam edeceklerini ifade eden Erden, 15 Mart’ta Ankara’da düzenleyecekleri Beyaz Mitinge katılım çağrısı yaptı. Her ayın 17’sinde tüm illerde basın açıklamaları yapacaklarını aktaran Erden, ‘Sağlıkta Şiddet Yasası’nın meclisten geçmemesi halinde 17 Nisan tarihinde ise tüm meslek örgütleri olarak iş bırakma eylemi gerçekleştireceklerini belirtti.

  
578 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın