• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
İZİNLERİN BİR SONRAKİ YILA DEVRİ VE ŞUA İZİNLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Sağlık Bakanlığı Yıllık İzinlerin Devri için Yazı Yayınladı! ŞUA izinleri ile ilgili kafalar karışık.

Sağlık Bakanlığı 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu personel ile 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesine göre istihdam edilen sözleşmeli personelin ve Aile Hekimlerinin ve Aile Sağlığı Elemanlarının, Vekil Ebe ve Hemşirelerin, aynı şekilde sözleşmeli il yöneticileri/sağlık tesisi yöneticilerinin kullanamadıkları yıllık izinlerini 2021 yılına devredilmesi için Genelge yayınladı.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 27.10.2020 tarihli Personel İşlemleri konulu genel yazısında sağlık personeli yıllık izinleri 2.ci bir duyuruya kadar durdurulmuş olup 9.maddesinde ‘’657 sayılı kanunun 103. Maddesinin son fıkrasına göre radyoaktif ışınlarla çalışan personele verilmekle yükümlü olunan bir aylık sağlık (ŞUA) izni kurum amirlerinin uygun görecekleri zamanda kullandırılacaktır’’ demişti. Bugün yayımlanan genel yazıda ŞUA izinlerinin kullanımı veya devri ile ilgili herhangi bir açıklamaya yer vermemesi kafaları karıştırdı. 

Derneğimizin hukuk bürosunun yaptığı değerlendirmeye göre ''Sağlık Bakanlığı’nın 21.10.2020 ve 10.11.2020 tarihlerinde yayımladığı genelgelerde şua izni kullanımı ile ilgili bir kısıtlama söz konusu olmadığı anlaşılmaktadır.''  Bu bağlamda radyoloji teknisyenleri/teknikerlerinin şua izinlerini 2020 yılı içinde kullanmaları gerekiyor. Ayrıca üyelerimizin ve  meslektaşlarımızın taleplerini aşağıdaki dilekçe ile idareye bildirmeleri gerekmektedir. denildi.

Ayrıca derneğimiz Sağlık Bakanlığı'na yazılı başvuruda bulunarak ŞUA izinlerinin idare amirinin insiyatifine bırakılması bazı hastanelerde keyfi uygulamalara neden olduğu bu konunun düzeltilmesi ve şua izinlerinin kullanımı ile ilgili net bir açıklamanın yapılması talep edilmiştir.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN İZİNLERİN DEVRİ İLE İLĞİLİ YAZISI

ŞUA İZNİ İLE İLGİLİ İDAREYE VERİLECEK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

SAĞLIK BAKANLIĞINA GÖNDERDİĞİMİZ YAZI

--------------------------------------------------------------
TÜMRAD-DER Dernek üyesi olmak artık çok kolay

  
818 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın