• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
KAMUDAKİ TAŞERON RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİ İÇİN KADRO İSTİYORUZ!


COVİD-19 sürecinde BT çekimleri hastalığın erken evrede  teşhis edilmesi ve tedaviye alınması iyileşme sürecine büyük bir katkı sağlamıştır. Bu nedenle PCR testi klinik olarak tek başına yeterli olmadığı mutlaka Toraks BT ile değerlendirmeye ihtiyaç olduğu uzmanlar tarafından sıkça dile getirildi.

Aşağıda verilen Sağlık Bakanlığı istatistiklerinde radyolojik görüntüleme (MR ve BT) konusunda Dünya'da açık ara  en ön sırada yer almaktayız. MR ve  BT Görüntüleme hizmetlerimiz yaklaşık %95'i hizmet alımı yoluyla Taşeron Firmalar tarafından yapılmaktadır. Hizmet alımında çalışan radyoloji teknisyenleri ve teknikerleri genellikle asgari ücretli çalışmakta olup iş güvencesinden çalışmaktadırlar ve hizmet sözleşmesi bittiğinde işsizlikle karşı karşıya kalıyorlar. Nitekim yakın zamanda Şişli Etfal EAH da 54 radyoloji çalışanı, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 38 radyoloji çalışanı ihale bittiği için işten çıkarılmıştır.

Dünyanın en çok görüntüleme işlerini gerçekleştiren Taşeron Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerlerinin güvenli çalışma koşullarına sahip, güvenceli , sosyal ve ekonomik haklarının kamudaki emsalleri ile eşitlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle 2018 yılında kamuda çalışan taşeron işçilerine kadro verilirken kapsam dışı bırakılan ve mağdur edilen Taşeron Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerlerine KAMUDA İSTİHDAM edilmek sureti ile mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir. 

TÜMRAD-DER olarak aşağıdaki taleplerimiz doğrultusunda  bu konuda yapılacak iyileştirrmeleri destekleyeceğiz. Önerilerimiz ve bu konudaki taleplerimiz şöyledir.

1. Talep / Öneri: Kamudaki taşeron hizmetlerinin sonlandırılması cihazların kamulaştırılması ve burada çalışan personelin kamu personeli olarak istihdam edilmesi,

Birinci talebimizin kamu kaynakları ve insan iş gücünün etkin ve verimli kullanılması açısından uygun değil ise; 

2. Talep / Öneri: Kamudaki görüntüleme cihazları kamulaştırılmadan personelin kamu personeli olarak istihdam edilmesi, ekonomik ve özlük haklarının kamu saglık hizmetleri tarafından yürütülmesi

Sağlık Bakanlığının 2018 İsatatistiklerini tıklayınız

  
267 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın