• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
TEŞEKKÜRLER İZMİR. 8 KASIM DÜNYA RADYOLOJİ GÜNÜ KUTLU OLSUN.
TEŞEKKÜRLER İZMİR...
8 KASIM DÜNYA RADYOLOJİ GÜNÜ KUTLU OLSUN. 

TÜMRAD-DER İzmir Temsiliği'nin çağrısı ile İzmir'deki Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Alsancak Devlet Hastanesi'nde bir araya gelerek BASIN AÇIKLAMASI yaptı. Basın Açıklamasına İzmir Tabip Odası, SES, Genel Sağlık İş, Birlik Sağlıksen, SAHİM SEN,  ve birçok sendika destek verdi.

TÜMRAD-DER: Bir alkıştan daha fazlasını hak ettik.

8 Kasım Dünya Radyoloji Günü’nde taleplerini dile getiren TÜMRAD-DER İzmir Şubesi, Alsancak Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, diğer sağlık emekçileri gibi alkıştan fazlasını hak ettikleri vurgulandı.

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER) İzmir Şubesi, 8 Kasım Dünya Radyoloji Günü sebebiyle, Alsancak Devlet Hastanesi önünde açıklama yaptı. (TÜMRAD-DER) İzmir Şube temsilcisi Ertuğrul Özarslan, “8 Kasım tüm dünyada ve ülkemizde Dünya Radyoloji Günü olarak kutlanıyor fakat bizler yıllardır bayram havasında kutlayamıyoruz” dedi.

Haklarının ellerinden alınmak istendiği bir süreci yaşadıklarını dile getiren Özarslan, “1,5 Yıllık Pandemi ile canla başla ön saflarda mücadelede yer alan radyoloji/radyasyon çalışanları olarak diğer sağlık emekçileri gibi ‘Bir alkıştan daha fazlasını hak ettik.’ Ekonomik ve sosyal haklarımızda, çalışma koşullarımızda iyileştirilmeler beklerken bütün bu özverili çalışmalar yok sayıldığı, kanunlarla düzenlenmiş haklarımızın elimizden alınmak istendiği bir süreci yaşıyoruz. Radyoloji teknisyenlerini personel eksikliğinden dolayı Acil Servislerde fazla nöbet tutmak zorunda kaldılar. Sağlık Bakanlığı, Danıştay’ın nihai kararını beklemeden 5 yıl boyunca tutulan bu nöbetlerin ücretlerini faizi ile birlikte geri istiyor. Arkadaşlarımıza 5 bin ile 40 bin TL arasında borçlar çıkarıldı. Bir ay içerinde ödeme yapılmadığı takdirde icra ve hacizlerle karşı karşıya kalacaklar” diye konuştu.

‘HAKLAR KISITLANIYOR’

25 Haziran'da Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Radyoloji çalışanlarının haklarını koruyan, radyoloji departmanlarının ve röntgen cihazlarının sahip olması gereken standartları ve özellikleri düzenleyen Radyoloji Nizamnamesi’nin yürürlükten kaldırdığını söyleyen Özarslan, “60 bin civarında sağlık emekçisinin özlük haklarını düzenleyen bir mevzuatın yürürlükten kaldırılarak yerine henüz bir mevzuat konulmamış olması kaotik bir durum oluşmasına sebep olmuştur. Radyoloji çalışanları ile birlikte, radyasyon ile çalışan yaklaşık 60 bin sağlık çalışanının kanunla düzenlenmiş hakları olan ŞUA izinleri, yıpranma yani fiili hizmet gibi hakları kısıtlanıyor veya kaldırılıyor” ifadelerini kullandı.

Özarslan talepleri ise şu şekilde açıkladı: “Sağlık Bakanlığı ivedilikle yürürlükten kaldırılan bu mevzuatların yerine tüm tarafların (radyologlar, radyoloji teknisyenleri, fizikçiler, nükleer tip uzmanları, sendikaları ve meslek örgütlerinin görüşlerini alarak ülkemizin gerçeklerine uygun yeni bir düzenleme yapmasını, radyasyon ile çalışan sağlık personelinin şua izinleri; fiili hizmet ve çalışma süresi gibi kanunlarla düzenlenmiş haklarının aynen korunmasını, tüm taraflarıyla birlikte radyoloji teknisyenlerinin görev yetki ve sorumluluklarını belirleyen düzenlemenin ivedilikle hazırlanmasını ve Radyoloji, nükleer tıp ve radyoterapi alanında personel eksikliğini gidererek iş yükünü azaltacak şekilde istihdam yapılmasını istiyoruz.”

BASIN AÇIKLAMASI TAM METNİ >>>>>

TÜMRAD-DER İzmir Temsilcisi Ertuğrul Özarslan yaptığı basın açıklamasında.

- TÜMRAD-DER Genel Başkanı Heybet Aslanoğlu

- İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı

- Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol

- SES İzmir Şube Eş Başkanı Nursel Yücesoy

- Genel Sağlık İş Sendikası İzmir Şube Sekreteri Selim İyidoğan

- SAHİM Sen Genel Başkanı Özlem Akarken 

kısa konuşma yaptı.

Basın Açıklamasından sonra TÜMRAD-DER Genel Başkanı Heybet Aslanoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Hayyam Akpınar ve Üyemiz Öyküm Pınar Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek radyoloji teknisyenlerinin Dünya Radyoloji Günü kutlaması yaptı. 

Basın Açıklamamız birçok basın tarafından haber yapılmıştır.
BİRGÜN : https://www.birgun.net/haber/tumrad-der-bir-alkistan-daha-fazlasini-hak-ettik-365058
İZ GAZETE: https://www.izgazete.net/sendika/tumrad-derden-8-kasim-aciklamasi-bir-alkistan-daha-fazlasini-h73738.html
EVRENSEL: https://www.evrensel.net/haber/447211/tumrad-der-izmir-is-yukunu-azaltacak-istihdam-saglansin
SAĞLIK AKTÜEL: https://www.saglikaktuel.com/haber/radyoloji-gunune-buruk-kutlama-78481.htm
MİLLİ GAZETE: https://www.milligazete.com.tr/haber/8210166/radyoloji-calisanlari-icra-ve-hacizlerle-karsi-karsiyayiz
ANKA HABER: https://ankahaber.net/haber/detay/tumradder_genel_baskani_aslanoglu_saglikta_kocaman_bir_sorun_var_o_da_fahrettin_koca_61470
İZMİR SON KALE GAZETESİ: http://www.sonkaleizmir.com/haber/Radyoloji-calisanlarindan-Izmir-de-alkisli-protesto-/106244


RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ.

BASIN AÇIKLAMASININ TAM VİDEOSU / Anka Haber
  
150 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın