• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER
SAĞLIK EMEKÇİLERİ İZMİR'DE İŞ BIRAKTI.

Sağlık emekçileri İzmir'de iş bıraktı

Sağlıkçıların tümünü kapsamayan ek gösterge ve maaş artışını protesto eden sağlık emekçileri İzmir'de iş bıraktı. İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenlendi.

İZMİR - İzmir'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sağlık emekçilerinin tümünü kapsamayan ek gösterge ve maaş artışıyla ilgili açıklamalarını protesto eden sağlık emekçileri, iki saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Ege Üniversitesi Hastanesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Selçuk Devlet Hastanesi başta olmak üzere sabah saatlerinde birçok hastanede bir araya gelen sağlık emekçileri, yapılan tüm iyileştirmelerin ayrımsız olarak tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine yapılmasını talep etti.

Birçok hastanede yürüyüş ve basın açıklaması düzenleyen sağlıkçılar, “Sağlık ekip işidir” diyerek, “Sağlık çalışanları hekimiyle, hemşiresiyle, ebesiyle, teknisyeniyle, işçisiyle, tüm sağlık emekçileriyle bir bütünün ayrılmaz parçasıdır. Ayrım yapılması kabul edilemez” ifadelerini kullandı. Sağlık emekçileri 6 Aralık Pazartesi günü için de iş bırakma çağrısı yaptı.

'HEKİM VE HEKİM DIŞI ÇALIŞAN AYRIŞTIRMASI İŞ BARIŞINI BOZARAK SÖMÜRÜYÜ DERİNLEŞTİRİYOR'

Hastanelerde yapılan açıklamaların ardından ise İzmir Tabip Odası, SES İzmir Şubesi, TÜMRAD-DER, İzmir Diş Hekimleri Odası, İzmir Eczacı Odası, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği öncülüğünde İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan sağlık emekçileri, burada basın açıklaması düzenledi. Kurumlar adına yapılan açıklamada, Meclis'ten geçen yasa tasarısı ile iktidarın sağlık alanına bakışının net olarak bir kez daha görüldüğü belirtildi.

Sağlık alanının piyasalaştırılmasının sonuçlarından biri olan hekim ve hekim dışı çalışan ayrıştırmasının iş barışını bozarak emekçiler üzerinden sömürüyü daha da derinleştirdiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi;

“Yıllardır verdiğimiz mücadelemizde sağlık alanının bir ekip işi olduğunu, tüm sağlık emekçilerinin insanca yaşayacak ücretler alması gerektiğinin söylüyoruz. Emeğimizin gücü, örgütlü mücadelemizin kararlığı sağlık bütçe görüşmelerine yansıdı. Ancak sağlık emek meslek örgütlerinin önerileri alınmadan yapılan değişiklikler elbette eksik oldu. Tüm hekimleri eşitlikle kapsamayan, diğer sağlık emekçilerini görmeyen bir düzenleme getirildi. Tüm sağlık emekçilerinin insanca yaşama yetecek ücretler alması için mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtiyoruz”

'TÜM SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARININ ÜCRETLERİ YOKSULLUK SINIRININ ÜZERİNE ÇIKARILMALI'

Ekonomik krizin her geçen gün derinleştiği vurgulanan açıklamada kurumlar, Sağlık Bakanı’na, hükümete ve TBMM’de grubu bulunan tüm siyasi partilere seslendi. Açıklamada, “Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin emekliliğe yansıyacak temel ücretleri yoksulluk sınırı üzerine çıkarılsın. Yıllardır sözü verilen ek gösterge 3600’den başlayarak kademeli olarak 7200’e kadar tüm sağlık emekçilerine uygulansın. Sağlık Bakanı’nın açıklamasında yer alan hekimlere yönelik maaş artışı ayırım gözetilmeksizin tüm sağlık emekçileri için uygulansın. Tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ücretlerinin yoksulluk sınırının üzerine çıkarılmasını talep ediyoruz” denildi. (Gazete DUVAR)

  
350 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın