• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER

ANASAYFA

Anayasa Mahkemesi, hekimlerin muayenehane açmasını yasaklayan 650 sayılı KHK'nın devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, TSK, GATA gibi değişik kurumlarda çalışan hekimlere çalışma yasakları getiren maddelerini ''Yetki Kanunu kapsamına girmediğinden'' iptal etti. , KARARDA RADYOLOJİ ÇALIŞANLARININ ÇALIŞMA SAATLERİ İLE İLGİLİ DÜZENLEME YOK.
Sekreteryasını TÜMRAD-DER ve SHSÇDER'in yürüttüğü SAĞLIK DERNEKLERİ PLATFORMU adına Sağlık Komisyonu Başkanı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Cevdet ERDÖL'ü makamında ziyaret ettik. Görüşmede; 1- Sağlık Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri, 2- Meslek Oda Kanunu Taslağına ilişkin taleplerimiz, 3- RAD-GEKAP( Radyoloji Teknisyenlerine Yönelik Mesleki Gelişim ve Kariyer Projesi) 4- SHSÇDER'in Sağlık Çalışanlarıyla ilgili yapmış olduğu Anket Araştırması sunuldu. Görüşmede lisans tamamlama ve önlisan sağlık programlarının kademeli olarak 4 yıla çıkarıması için çalışmaların hızlandırılması ve sağlık alanında meslekdışı çalışmanın önüne geçilmesine yönelik talepler iletildi.
18.07.2012
07.06.2012
Meslektaşımız Cennet Sarı geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu ebediyete intikal etmiştir. İstanbul’da özel bir hastanede röntgen teknisyeni olarak çalışan ve aynı zamanda da Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri 2. Sınıf öğrencisi olan meslektaşımızın cenazesi bugün (7 Mayıs 2012 pazartesi günü); Ertuğrul Gazi Mahallesi, Aydos Caddesi, Menekşe Sokak No: 23 Pendik’teki evinden alınarak öğlen namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazı ile Şıhlı Mezarlığı’na defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm meslektaşlarımıza baş sağlığı diliyoruz. İSMİ GİBİ MEKANI CENNET OLSUN.
Derneğimiz TÜMRAD-DER, Kırşehir Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kırşehir Sağlık Meslek Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği 1. KIRŞEHİR RADYOLOJİ SEMPOZYUMU meslektaşlarımız ve öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.
07.05.2012
01.05.2012
Emeğin yüce bir değer olduğu, toplumun refah, sağlık çalışanlarının daha mutlu olduğu bir TÜRKİYE umuduyla 1MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN.
Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemleri artarak devam ediyor.Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde çalışan göğüs cerrahi uzmanı Dr. Ersin Arslan, 17 Nisan günü bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürüldü. "Sağlıkta dönüşüm"ün sonucu yaşanan bu durumun son bulması ve bir daha can ve mal kayıplarının yaşanmamasıiçin SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDETİN SON BULMASI için ACİL ÖNLEMLERİN ALINMASINI İSTİYORUZ. Dr. Ersin ARSLAN'a Allah'tan rahmet, ailesinin, sevenlerinin, yakınlarının, çalışma arkadaşlarının ve tüm sağlık çalışanlarının BAŞI SAĞOLSUN.
01.05.2012
19.04.2012
28 Nisan 2012 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda TÜMRAD-DER, Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kırşehir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin ortak düzenlediği 1. KIRŞEHİR RADYOLOJİ SEMPOZYUMU'na KATILIM ÜCRETSİZDİR. Sempozyum çerçevesinde aynı günün akşamında GALA YEMEĞİ ve 29 Nisan pazar günü KAPADOKYA TURU düzenlenecektir.
Sağlık Bakanlığında Toplantıdaydık Sağlık Bakanlığından Sağlık Çalışanları Platformu olarak randevu talep edilmiş 10.04.2012 tarihinde saat:14:30 görüşmek üzere Sağlık Bakanlığına davet edildik. Sağlık Bakanlığında , Sağlık Bakan yardımcısı Agah KAFKAS ile görüşme yapılmış yapılan görüşme samimi bir ortamda gerçekleşmiştir. Sağlık Platformu adına Heybet Aslanoğlu (TÜMRAD-DER), Hüseyin AYHAN (SHSÇDER), Aydın DAĞ ( Eczane Tek. Dernekleri Konfederasyonu) görüşmeye katılmışlardır.
16.04.2012
13.04.2012
Sağlık çalışanlarının emeğini değersizleştiren, bizleri büyük sağlık tekellerinin ucuz işgücü haline getirmeyi, güvencesiz ortamlarda çalıştırmayı hedefleyen, mesleğimizi itibarsızlaştıran Sağlıkta Dönüşüm Programı’na karşı sağlık meslek ve emek örgütleri TÜRKİYE BÜYÜK SAĞLIK MECLİSİ için 11 Mart 2012 Pazar günü ANKARA'ya yürüyoruz..
BURSA ÇEKİRGE DEVLET HASTANESİNDE RÖNTGEN TEKNİSYENİ OLARAK GÖREV YAPAN ÜYEMİZ GÜLSÜM ÇELİK, YAKALANMIŞ OLDUĞU AMANSIZ KANSER HASTALIĞINA YENİK DÜŞEREK ARAMIZDAN AYRILMIŞ BULUNMAKTADIR. MERHUMEYE ALLAH’TAN RAHMET, BAŞTA AİLESİ VE SEVENLERİ OLMAK ÜZERE TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORURUZ. MEKANI CENNET OLSUN. TÜMRAD-DER YÖNETİM KURULU
07.03.2012
28.02.2012
Sağlık alanındaki 11 meslek derneği 11.02.2012 tarihinde Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği çağrısı ile İstanbul’da toplanarak, Sağlık Meslek Odaları ve Birliği hakkında kanunun çıkarılması, lise mezunlarına ön lisans ve lisans, ön lisans düzeyindeki sağlık çalışanlarına lisans tamamlama programları ve sağlık meslek mensuplarının meslek tanımlarının yapılması, kamuda ve özel sektörde çalışan sağlık mensuplarının özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesi, kamuda hizmet satın alma yoluyla çalıştırılan sağlık meslek mensuplarının kadrolu olarak çalışmasının sağlanması, kamuda çalışan sağlık mensuplarının döner sermaye ek ödemesinin kaldırılarak maaşa yansıtılması, maaş ve emeklilik gelirlerinin artırılması, halk sağlığını korumak için kamu ve özel sektörde sağlık meslek mensubu olmayan kişilerin sağlık mesleklerini icra etmelerini önlemek amacıyla güç birliği yapmaya ve SAĞLIK ÇALIŞANLARI PLATFORMU’nu kurmaya karar verdi.
Sağlık alanında görev yapan meslek örgütleri, vatandaşları Genel Sağlık Sigortası ile giderek daha fazla gaspedilen sağlık hakkına sahip çıkmaya çağırmak üzere, bugün (9 Şubat 2012) TTB'de bir basın toplantısı düzenlediler. TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Başkanı Dr. Çetin Erdolu, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Nezaket Özgür, Tüm Radyoloji Teknisyen ve Teknikerleri Derneği Başkanı Heybet Aslanoğlu, Türk Hemşireler Derneği Genel Sekreteri Gülten Koç ve Devrimci Sağlık İş Sendikası İç Anadolu Bölge Temsilcisi Sevinç Hocaoğulları'nın katıldığı basın toplantısında, sağlık alanındaki 12 örgütün çağrısı ile 11 Mart'ta Türkiye Büyük Sağlık Hakkı Meclisi'nin gerçekleştirileceği duyuruldu.
13.02.2012
10.02.2012
Derneğimizin Eskişehir Temsilcileri Mustafa ÇATEL ve Semih ADAK tarafından organize edilen Osmangazi Üniversitesi Tıp Fak. Radyoloji ABD Öğretim Üyesi ve Türk Radyoloji Derneği 2. Başkanı Prof. Dr. Tamer Kaya, Eğitimci, Araştırmaci-Yazar Ahmet KUMAŞ, Ahmet YANIK ve Derneğimizin Avukatı Av. Bayram VURAL katılımıyla gerçekleştirildi. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezi Konferans Salonunda yapılan seminerimize Eskişehirdeki meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterdi.
31.01.2012 tarihli Milliyet Gazetesi’nde yer alan haberde; ‘’İ.Ü. Cerrapaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde radyoloji teknisyeni olarak çalışan İbrahim A. (28) , film için gerekmemesine rağmen, soyunmasını istediği hastaya eli ile de tacizde bulunduğu’’ şeklinde bir açıklama yapıldığı görülmüştür. Söz konusu haberde ve haberin paylaşıldığı sosyal medyada, tüm radyoloji-röntgen teknisyenlerinin tacizciymiş gibi yansıtılması, meslek gurubumuzu derinden üzmüştür. Konuyla ilgili derneğimiz BASIN AÇIKLAMASI yapma gereği duymuştur.
05.02.2012
01.02.2012
... 36 ...