• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
SON DAKİKA HABER

ANASAYFA

Bu Araştırma İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyoistatistik ABD Yükseklisans Tezi olaraK DERNEĞİMİZ İŞBİRLİĞİ İLE ORTAK yapılmaktadır. Araştırmaya Kimler Katılabilir? 1- Erkek olması, 2- Evlenmiş ve çocuk sahibi olması gerekmektedir. Bayan meslektaşlarımız KATILAMAZ.
Her röntgeni çektirmek gerekli mi?Amerika’ da 355 bin çocuk üzerinde yapılan bir araştırmada 18 yaşına gelene kadar çocuklara ortalama olarak 7 kez röntgen, ultrason, tomografi, manyetik rezonans gibi çeşitli radyolojik incelemeler yapıldığını gösteriyor. Bu araştırmaya göre, çocukların yüzde 12’sine tomografi; ilk 3 yaşa kadar her 4 çocuktan birine iki veya daha fazla ve her 7 çocuktan birine üç veya daha fazla röntgen çekilmiş olması uzmanları ciddi şekilde endişelendiriyor.
28.01.2012
28.01.2012
Sağlık emekçileri, doktoruyla, hemşiresiyle, radyoloji teknisyeniyle, laborantıyla, taşeron işçisiyle, öğretim üyesiyle , öğrencisiyle, bugün en uzun gecede karanlıkları azaltmak, yarınları aydınlatmak için bu gün GöREV'deydiler. Türkiye’nin her tarafında Sağlık Çalışanları Meclisleri oluşturularak 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname tartışıldı ve SAĞLIK MECLİSİ'nde OY'landı. Sağlık çalışanları bir kez daha KHK'leri ''YOK'' hükmünde saydı ve ''REDEDİYORUZ'' dedi.
Derneğimizin heryıl düzenli olarak düzenlediği ulusal mesleki eğitim seminerleri yanı sıra 2012 yılında 20 ilde Bölgesel Mesleki Eğitim Seminerleri düzenlemeyi hedeflemektedir. Ocak ve Şubat ayı programı belirlendi. Diğer illerimizde de tarihler belli oldukça web sitemizden duyurulacaktır. Katılım ÜCRETSİZ olup, amacımız tüm radyoloji teknisyen ve teknikerlerinin başta radyasyon olmak üzere yeni teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve bilgilerini geliştirmektir.
21.12.2011
18.12.2011
Sağlık meslek örgütlerinin temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün (14 Aralık 2011) parti genel merkezinde bir görüşme yaptı. 02.11.2011 Tarihinde AKP Hükümeti tarafından TBMM'den kaçırılarak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yasalaştırılan ''SAğlık Bakanlığı Teşkilat Yasası ve Kamu Hastane Birlikleri Yasası'' ile ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan destek istedi
Radyasyon Fiziği, Radyasyon Güvenliği ve Korunma İlkeleri ile Dozimetre Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar konulu seminerimiz İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi MESEM Konferans Salonunda yapıldı.
14.12.2011
06.12.2011
SAĞLIK EMEK VE MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN Her işin başı sağlık, deriz. İşte bizler, diş hekimi, eczacısı, radyoloji teknisyeni, laborantı, çevre sağlığı teknisyeni, hemşiresi, hekimi, sosyal hizmet çalışanıyla; onların meslek örgütü, sendikası, derneğiyle buradayız. Yani her işin başı sağlık dediğimiz "işin başındakileriz”.
Derneğimiz Cerrahpaşa Tıp Fak. Radyoloji ABD işbirliği ile 05.12.2011 tarihinde Cerrahpaşa Tıp Fak. Genel Cerrahi Anabilim Dalı MESEM Konferans Salonunda '' RADYASYON GÜVENLİĞİ, KORUNMA YÖNTEMLERİ ve DOZİMETRE KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR'' konulu seminer düzenleyecektir. Seminerimize katılım ÜCRETSİZ olup katılımcı sayısı sınırlı tutulmaktadır. Bu nedenle katılmak isteyen meslektaşlarımız dernek yönetimi ile iletişime geçmelerini önemle rica ederiz.
01.12.2011
29.11.2011
İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde görev yapan aralarında derneğimizin üyelerininde bulunduğu radyoloji teknisyenleri, hastane yönetiminin ameliyathanelerde skopi çekimleri ile ilgili görevlendirmeleri İzmir İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.
8 Kasım Dünya Radyoloji Günü’nün Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle Ankara Mustafa Kemal SML Radyoloji Günü etkinlikleri 18 Kasım 2011 günü okulun konferans salonunda Almanya’dan W.C. Röntgen Müzesi Müdürü ve Müdür Yardımcısı katılımı ile gerçekleştirildi.
23.11.2011
20.11.2011
GİYDİĞİMİZ KURŞUN ÖNLÜKLER NE KADAR KORUNAKLI? NASIL TEST EDİLMELİ? Kurşun ve Kurşun Eşdeğeri Nedir? Kurşun, yüksek yoğunluğu nedeniyle, x-ışını radyasyonunu bloke edici/emici özelliğe sahip bir metaldir. Bu nedenle radyoloji alanında x-ray den korunmak için kurşun kaplamalar ve örtüler kullanılır. Saf kurşun, çeşitli kalınlıklarda kullanıldığında farklı seviyelerde koruma sağlar.
8 Kasım DÜNYA RADYOLOJİ GÜNÜ Bugün röntgen ışınlarının, Alman Fizikçi W.C.Röntgen tarafından bulunuşunun 116. yılı ve bu vesileyle bugün tüm dünyada 8 Kasım DÜNYA RADYOLOJİ GÜNÜ olarak kutlanılmaktadır. Gönül isterdi ki biz radyasyon çalışanlarıda bugünü bayram tadında kutlayalım. Ne yazık ki biz radyoloji teknisyen ve teknikerleri her yıl olduğu gibi bu yılda Dünya Radyoloji Günü’nü buruk bir şekilde kutluyoruz. Bu yıl bütün dünya, deprem ve Tsunami’den zarar gören Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima nükleer santralinde meydana gelen radyasyon sızıntısını radyasyonun zararlarını konuştu.
18.11.2011
07.11.2011
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Söz konusu KHK ile sağlık alanında önemli düzenlemelere gidildi. Buna göre 11 üyenin yanı sıra müsteşar ve bu KHK ile 3'ten 5'e çıkarılan müsteşar yardımcılarından oluşan Sağlık Politikaları Kurulu oluşturuld...u. Bakanlığın sağlık sistemi yönetimi ve politika belirleme ile ilgili temel görevlerini yerine getirecek kurul bünyesinde, Bakanlığın görev alanı ile ilgili olarak bilimsel ve uzmanlık gerektiren konularda çalışma yapmak ve görüş bildirmek üzere danışma kurulları ve komisyonlar oluşturulabilecek. Danışma kurullarında ve komisyonlarda, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının personeli ile üniversitelerden ve diğer kamu ve özel kurum ve kuruluşlarından veya yabancı uzmanlardan görevlendirme de yapılabilecek.
Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (8.234) kadro ve pozisyona 21 – 30 Kasım 2011 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.HANGİ MESLEKTEN KAÇ KİŞİ ALINACAK?
03.11.2011
31.10.2011
... 37 ...