• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.com



RADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ
ALMANYA'DA ÇALIŞMAK İSTEYENLERE FIRSAT, SAĞLIK PERSONELİ ALINACAKTIR.

Son Güncelleme Tarihi: 23.01.2024 Saat: 13.00

Aşağıda yazılanları dikkatlice okuduktan sonra şartları uygun olanlar CV'lerini mail adreslerimize göndermeleri halinde tarafımızdan gerekli değerlendirme yapıldıkdan sonra görüşmelere başlanacaktır.

Dernek veya şirket aşağıda belirtilen başvuru koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.


ALMANYA SAĞLIKÇI ALIMI TELEGRAM GRUBUMUZ KURULMUŞTUR.
Bilgilendirme, bilgi ve döküman paylaşımı için kurulan TELEGRAM gurubumuza üye olabilirsiniz. Ayrıca twiter ve instagram gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.  TELEGRAM GRUP LİNKİ Tıklayınız 

İSTİHDAMDA ÖNCELİĞİ DENKLİĞİNİ ÇIKARDIĞIMIZ, DERNEK ÜYELERİNE  ve ALMANCA KURSUMUZA KATILANLARA  VERİYORUZ.





Online Almanca Kursu 
Detaylı bilgi  için 0532 2924627



ERKEN DENKLİK HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Erken denklik henüz daha hastanelerle görüşme yapılmadan ve dil bilmeden denklik işlemlerinin başlatılmasıdır. Süreç yaklaşık 6 ay sürmektedir. Adaylar bir yandan dil öğrenirken bir yandan da denklik işlemlerinin yapılmasıdır. 
ERKEN DENKLİK AVANTAJI
Hastaneler genellikle tercihlerini ellerinde denklik olan adaylardan yana kullanmaktadır. Aksi halde hastanede iş başı yaptırmak için en az 6 ay beklemesi gerekiyor bazen süreç uzayabiliyor ve hastaneler bu kadar sureyi beklemek istemiyorlar. Bu nedenle erken denklik basvurusu istihdamda ve iş görüşmelerinde büyük avantaj saglamaktadır. 
ERKEN DENLİK İŞLEMLERİ
adayların kendileri başvurabileceği gibi işlemlerin hızlı ve sorunsuz tamamlanması için profesyonel destek almaları önemlidir. Alman Personal Şirketi  adayların denklik işlerini başından sonuna kadar takip ederek sonuçlandırmaktadır. 

🔴 UYARI: Anlaşmalı olduğumuz hastanelerle iş görüşmelerinin başlayabilmesi için Adayın Denkliğinin çıkmış olması ve en az B1 düzeyinde Almanca konuşuyor olması ve belgelendirmesi gerekir.


DENKLİK BAŞVURU HAKKINDA DUYURU...

🔴 DENKLİK BAŞVURUSU İÇİN 🔴

Artık NRW dışında da Almanya'nın tüm eyaletleri için denklik başvurularını kabul ediyoruz denklik işlemlerini yapıyoruz. Denklik ekibimiz mezuniyet alanınıza göre, deneyim durumunuza göre en uygun, en hızlı denklik alabileceğimiz eyalete başvurunuzu yaparak hızlı bir şekilde sonlandıracaktir. 

DENKLİK İÇİN DİL BİLMEK ŞART MI? Almanya'da bazı eyaletler denklik başvurusu sırasında dil belgesi ve iş sözleşmesi talep etmektedir. Bizim birlikte çalıştığımız NRW denklik kurumu Denklik için şartı istemiyor. Dil olmadan denklik başvurusu yapılabilmektedir. Bir yandan denklik başvuru süreciniz devam ederken bir yandan da dil öğrenebilirsiniz. Ancak denkliğiniz çıktığında Almanya'da çalışabilmeniz ve Vize almanız için en az B1 düzeyinde dil bildiğinizi belgelendirmek zorundasınız. 
İlgilenen adaylarımız
Yapılması gereken Cv nizi göndermek ve denklik talebinde bulunmak 
🔴1.ADIM  istihdamcv@gmail.com  adresine CV nizi gönderiniz 
🔴2.ADIM 05322924627 (Heybet bey) tel watsaptan ad, soyad yazarak denklik talebinizi iletiniz.Sizlerle iletişime geçilecektir.
DENKLİGİNİ ÇIKARABİLDİGİMİZ BRANŞLAR-ALANLAR
Hemşirelik (lise, lisans) 
Ebelik ( isans)
Biyoloji (Lisans)
Diyetisyenlik(lisans)
Eczacılık (lisans)
Eczane teknikerliği (önlisans)
Fizik Tedavi ve Reh (önlisans ve lisans)
Radyoloji ( önlisans)
Radyoterapi (önlisans)
Nükleer tıp ( önlisans)
Anestezi ( önlisans)
Tıbbi lab ( önlisans)
Ağız ve diş sağlığı (önlisans)
Paramedik ( önlisans)
ATT (lise)
Ameliyathane tek (önlisans)
Çocuk Gelişimi ( önlisans, lisans)
Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik (önlisans)

🔴 Yukarıda yazılan branşlar dışında şuan için denklik başvusu almıyoruz.

🔴 Denklik için deneyim şartı yoktur
Yukarıda yazılan branşların dışında şuan için başvuru için bilgi alınız.
🔴 DENKLİK BAŞVURU ÜCRETİ
 DENKLİK BAŞVURU ÜCRETİ  600 Euro"dur. 


BAŞVURULAR DEVAM ETMEKTEDİR. CV TÜRKÇE veya ALMANCA OLACAKTIR. 

🔴 Hazır varsa CV gönderilecek mail adresi >>> istihdamcv@gmail.com 

🔴BAŞVURU FORMU- CV TIKLAYINIZ>>> 
başvuru formunu eksiksiz doldurduktan sonra GÖNDER'e tıklayınız


🔴BİLGİLENDİRME ve GEREKLİ ŞARTLAR;

1-Hekimlerin en az B2 düzeyinde Almanca dil bilgisine ve Mesleki Almanca’ya sahip olması,

2-Hemşire ve diğer sağlık personellerinin iş görüşmesi ve mülakata kabul edilmesi için denkliğinin çıkmış olması ve en az B1 düzeyinde Almanca dil bilgisine sahip olması gereklidir.  ÇALIŞMA VİZESİ İÇİN B1 Almanca Şarttır. Bazı bölgeler B2 istemektedir.

3- Önlisans ve Lisans mezunları denklik işlemleri için iş deneyimi şartı yok  başvurularını kabul ederek ve denkliklerini çıkarıyoruz.

4-Almanya Federal Hükümeti öncelikle 1 yıl sonra 3 yıllık sonra  daha sonra sınırsız oturma izni vermektedir. Özellikle ilk 3 yıllık değerlendirmede performans, oryantasyon ve uyum, mesleki bilgi ve donanım çok önemlidir.

5-İstihdam edilecek sağlık personel Almanya’nın değişik bölgelerinde (Eyaletlerde) özel, kamu sağlık kurumlarında veya Huzurevlerinde çalışacaklardır. Bazı bölgelerde teşvik etmek için farklı ücretlendirme yapılacaktır.

6-Başvuru ile ilgili SON TARİH yoktur. 

7-Başvuru yapan adaylardan Denklik ücreti hariç danışmanlık hizmeti olarak herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Herhangi birilerine herhangi bir ad altında KESİNLİKLE ÜCRET ÖDEMEYİNİZ. 

8- Mahkeme kararı ile Yurt dışına çıkış yasağı bulunan veya Adli sicil raporu uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu konuda sorumluluk tamamen adaya aittir.


SÜRECİN İŞLEYİŞİ HAKKINDA

Gerekli şartları sağlayanların TÜRKÇE veya ALMANCA CV’ lerini  istihdamcv@gmail.com adresine mail atmaları halinde detaylı bilgilendirme  yapılacaktır.

NOT ÖNEMLİDİR: CV'inizi mutlaka PDF olarak yollayınız. Farklı formatta gönderilen CV'ler açılmadığında değerlendirmeye alınmayacaktır. Katılım Belgeleri, sertiffika vb varsa aynı maile resim (jpg) yada pdf olarak yükleyiniz.

SERTİFİKALAR- BELGELER:
Sertifika veya Katıılım Belgesinde kaç saat eğitim aldığı yazılı  ve eğitim içeriği  var ise Almanya denklik ofisi tarafından değerlendirmeye alınıyor yoksa değerlendirmeye alınmıyor. 


GENEL BİLGİLER / SIK SORULAN SORULAR
1) İstihdamda önceliği denkliğini çıkardığımız, TÜMRAD-DER üyelerine ve Almanca Kurslarımıza katılanlara verilmektedir. 

2) Almanya’ya çalışmaya hak kazanan kişilerin barınma ve konaklama hizmetleri şirket tarafından ayarlanacak ancak konaklama ücreti kişilerce karşılanacaktır. Kiralar bölgeye, evin büyüklüğüne ve eşyalı-eşyasız  durumuna göre değişmektedir.(Aylık kira ort 400-700 Euro)

3) Aylık Maaş değişmekle birlikte denklik durumu ve çalıştığı pozisyona bağlı olarak başlangıç brüt 2500 Euro arasında değişmektedir. Denklik işlemleri tamamlandığında aylık maaş brüt 3000-3250 euro civarında olacaktır

5) Almanya'ya kabul edilen  ve iş sözleşmesi yapan kişiler  eş ve çocuklarını  götürebileceklerdir. Eş ve 16 yaşından büyük çoçuklar en az A1 düzeyinde almanca bilmeli ve belgelendirmelidir.

6) Başvuru için SON TARİH var mı? Hayır Yok. Gerekli şartları sağlayan arkadaşlarımızı gruplar halinde  göndereceğiz. En az 5 yıl devam edecektir. 

7) Denklik İşlemlerinde nelere dikkat ediliyor? En çok dikkat edilen şey iş deneyimi-tecrübesidir. Daha önce çalıştıkları yerler belgelendirildikten sonra Denklik Bürosu kişinin ne kadar süre (kaç saat) denklik kursuna devam etmesi gerektiğine karar verecektir. ÖR. Radyoloji için ort 350 saat teorik 400 saat kadar pratik çıkıyor. Ancak bu her kişiye göre değişmektedir. Kişinin iş deneyimi önemlidir.

8) Deneyimi olmayanların Almanya'ya başvuruları mümkün mü? Evet mümkün ancak hastaneler deneyimli ve dil bilen daha çok tercih ediyor. İyi derecede (B2) almanca konuşanlar deneyimsiz olsada kabul edilmektedir. 

9) CV DEĞERLENDİRME SÜRECİ NASIL OLUYOR?  Basvuru için istihdamcv@gmail.com adresine gönderilen CV'ler önce dernek tarafından değerlendirilir. Adaylara 3 gun içerisinde mail yoluyla bilgi verilmektedir.   

10- EŞ ve ÇOCUK : Almanya'ya kabul edilirsem eşimi ve çocuklarımı götürebilir miyim? EVET. Bizim kismi denklik veya tam denklikle iş bulup istihdam ettiğimiz  adayları aile birleşimi ile aynı anda birlikte gönderiyoruz. 



RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİ İÇİN ALMANYA'DA GEÇERLİ KURSLARIMIZ



 

  
275830 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın