• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
 • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ

İl Temcilcisinin Görev ve Yetkileri

İL TEMCİLCİSİNİN GÖREV ve SORUMLULUKLARI 

 

 1. İl temsilcisi, Genel Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinden sonra, dernek adına ildeki  en yetkili kişidir.
 2. İl temsilcisinin süresi, başlangıç tarihinden ilk Genel Kurul’a kadar geçen süredir.  Genel Kurul’dan sonra seçilecek MYK, temsilcinin süresini ya uzatır ya da görevini fesheder.
 3. İl temsilcisi, ildeki meslektaşlarımız ve dernek üyeleri arasında iş birliği, birlik  ve beraberliği ve iş disiplinini sağlamak için gayret sarfeder.
 4. İl temsilcisi, bulunduğu ildeki meslek üyeleri iletişimi sürekli canlı tutar. Dernek üyeliğine bakmaksızın sorunlarını dinler (gerektiğinde yerinde görür) ve meslek üyelerinin çözüm önerilerini dikkate alarak ve kendi çözüm önerilerini de katarak MYK’ya bilgi verir veya rapor eder.
 5. İl temsilcisi, dernek faaliyetlerini hızlı ve etkili bir şekilde yürütülmesi için her hastaneden bir veya yeterli sayıda iş yeri temsilcisi belirleyebilir veya atayabilir.
 6. İl temsilcisi, Genel Merkez tarafından verilen bir görevi zamanında ve en iyi şekilde yerine getirmek için azami gayret sarfeder.
 7. İl temsilcisi, Genel Merkez tarafından gönderilen doküman, afiş, broşür vb bulunduğu ildeki meslek üyelerine ve dernek üyelerine ulaştırılmasını sağlar.
 8. İl temsicileri, dernek faaliyetleri hakkında dernek üyelerini ve dernek  üyesi olmayan meslek üyelerini bilgilendirir.
 9. Dernek üyesi olmayan meslek üyelerinin derneğe üye olmalarını sağlar.Üyeliklerini Genel Merkeze bildirir.
 10. İl temsilcileri, Genel Merkez tarafından bildirilen üyelerin yıllık aidatlarını toplar. Temsilciliğin faaliyetlerinde harcanan miktarı çıkarıldıktan sonra geri kalan miktarı derneğin hesabına aktarır.
 11. İl Temsilcileri Genel Merkez tarafından gönderilen Defterleri uygun bir şekilde tutmak zorundadır.
 12. İl temsilcileri, diyaloğa açık, kendine öz güveni olan ve çevresinde örnek gösterilecek bir kişi olmak için çaba sarfeder.
 13. İl temsicileri yaptığı faaliyetleri her ay düzenli olarak faaliyetlerini ve mali raporu Genel Merkez’e elektronik ortamdan ulaştımak zorundadır
 14. Web sitemizde temsilciliğin faaliyetlerini yayınlanmasına yardımcı olur.
 15. İl temsilcisi kamu kurumu niteliğindeki kurum temsilcileriyle yapacağı görüşmeleri ve basına yapacağı açıklamaları önceden MYK’a bildirmek zorundadır.
 16. İl temsilcileri MYK’a karşı sorumludur.


Yorumlar - Yorum Yaz