• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
Web Sitesi Üyelik Girişi
DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Mareşal Fevzi Çakmak 1.Sok. Kaya İş Merkezi K.3 No.16
Şirinevler-Bahçelievler/İST

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ

ANASAYFA

Fiili Hizmet Zammı Ödenecek Gün Sayısı ve Bordro Nasıl Hesaplanır Radyoaktif ve radyoiyonizan maddelerle çalışan röntgen teknisyenlerin fiili hizmet zammı adı altında yıllık ve aylık olmak üzere kesenekleri yatırılmaktadır. 28 Eylül 2008 tarihinde yayınlanan Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu yayımından önce sadece 5434 sayılı kanuna göre yani 657 devlet memuru olanların fiili hizmetleri yatmakta idi. Ancak SSGSS Kanunu ile birlikte Emekli Sandığı, Bağ Kur ve SSK bir çatı altında toplanınca 657 DMK tabi olmayanlarında fiili hizmet zammından faydalanması sağlanmıştır.
Yıpranıyoruz, Hakkımızı İstiyoruz Ülkemizde sağlık çalışanlarının en az 40 yıldan bu yana dile getirdiği fiili hizmet zammı (yıpranma pa-yı) konusundaki taleplerinin arkasındaki temel gerekçelerden en başta geleni, sağlık hizmeti verilen mekanların, çalışma koşulları ne denli uygun olursa olsun, insan sağlığı yönünden bizatihi az ya da çok tehlikeler barındırıyor olmasıdır. Buna sağlık hizmetinin kendisinden kaynaklı tehlikeler ve sayısız mesleki riskler eklendiğinde, sağlık çalışanlarının yıllardır fiili hizmet zammından mahrum bırakılarak haksızlığa uğradıkları açıklıkla ortaya çıkmaktadır.
29.12.2014
25.12.2014
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Saim KERMAN'ın görevden alınması ile göreve Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Radyoloji ABD Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özkan ÜNAL atandı. Daha önce Van-Hakkari Tabip Odası Başkanlığı görevini yürüten Özkan Hoca son seçimlerde Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Rektör Adayı olmuştu. 1966 Sivas Zara doğumlu olan Prof. Dr. Özkan Ünal Hoca evli 2 çocuk babasıdır. TÜMRAD-DER olarak Özkan Hoca'yı ve ekibini tebrik eder yeni görevinde başarılar dileriz.
Tokat ili Almus İlçe Devlet Hastanesinde röntgen teknisyeni olarak görev yapan üyemiz Ender YERLİKAYA nöbet ücretini yüzde elli artırımlı almak talebiyle yapmış olduğu başvurunun hastane tarafından red edilmesi sonucu derneğimiz avukatı Ruken Süphandağ ÜNÜVAR tarafından mahkemeye taşındı. Tokat İdare Mahkemesi'nin verdiği kararla '' Acil Servise hizmet veren radyoloji teknisyenleri nöbet ücretlerini %50 zamlı almasını hükmetti.''
24.12.2014
23.12.2014
Radyoaktif alanda çalışan teknisyen ve teknikerler, Avrupa standartlarında çalışma gerekçesiyle 5 saatten 7 saate çıkarılan çalışma süreleriyle ilgili mücadelelerine devam ediyor. Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER) Ege Bölge Temsilcisi Eyüp Başaran, çalışma saatlerinin 7 saate çıkarılacağı fakat hasta sayısında sınırlama getirileceği söylenirken, artan çalışma süresine rağmen hala hasta sayısında sınırlama olmadığına dikkati çekti.
Sağlık personelinin umudu ve özlemi olan lisans tamamlama konusunda yazılı basın ve sosyal medya da çıkan haberler bilgi kirliliğine neden olmuştur.
07.12.2014
28.11.2014
Derneğimiz Avukatı Ruken Süphandağ ÜNÜVAR tarafından Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliği tarafından SKOPİ için görevlendirilen üç üyemiz Abdullah Orhan, Mehmet Metin Öztekin ve Şuayip Şeker adına açtığı davada işlemin iptali talebi ile Diyarbakır İdare Mahkemesi'ne başvurmuş ve İdare mahkemesi İşlemin durdurulmasına karar verilmişti.
Wilhem Conrad Röntgen'in 8 Kasım 1895 yılında X-ışınlarını keşfettiği bugün tüm dünyada RADYOLOJİ GÜNÜ olarak kutlanmaktadır. İstanbul ERA Teknik Koleji Beylikdüzü Kampüsünde Dünya Radyoloji Günü coşkuyla kutlandı.
21.11.2014
08.11.2014
İZMİR TEMSİLCİMİZ EYÜP BAŞARAN, ÜYELERİMİZ MİR ACAR VE M. SERKAN ZİREK 8 KASIM DÜNYA RADYOLOJİ GÜNÜ NEDENİYLE KONFERANS VERDİ. Özel Mavi Ege Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde verilen seminere Radyoloji bölümü öğrencileri ilgi ile dinledi. Radyoloji Nedir? Radyoloji Mesleğinin Geleceği ve Radyolojide Gelişmeler konulu konferans öğrencilerin sorularıyla son bulmuştur.
8 Kasım Dünya Radyoloji Günü nedeniyle bir açıklama yapan TÜMRAD-DER İzmir Temsilcisi Eyüp Başaran ve Yönetim Kurulu Üyesi Buse Boztuğ meslektaşlarının hayatlarını tehdit eden çok kötü şartlarda çalıştığını belirterek, “Yanlış uygulamalar nedeniyle radyoloji çalışanları radyasyonun kucağına itilmektedir” dedi.
08.11.2014
08.11.2014
TÜMRAD-DER Genel Merkezi'nden 8 Kasım Dünya Radyoloji Günü dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.Basın açıklamasında radyasyon çalışanlarının sorunlarına değinilerek,yer altında çalışan maden işçileri gibi ağır ve tehlikeli meslek grubu olan radyoloji teknisyenliğinin sorunlarına çözüm bulunması için ilgililere çağrıda bulunulmuştur.Yapılan basın açıklamasında Karaman ili Ermenekte maden ocağında mahsur kalan 18 madencimiz unutulmadı. Bugün, bundan 119 yıl önce 8 Kasım 1895 tarihinde Alman fizikçi Prof. Dr. Wilhelm Conrad ROENTGEN x-ışınlarını keşfettiği ve insanlığın hizmetine sunduğu çok anlamlı bir gün. Bugün radyoloji biliminin doğduğu gün.
Derneğimizin KKTC Yakındoğu Üniversitesi SHMYO işbirliği ile 2. Geleneksel Kıbrıs Radyoteknoloji Günleri düzenlendi.Adadaki radyoloji teknisyenleri, radyoloji uzmanları ve Tıbbi Görüntüleme öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen sempozyuma yoğun ilgi gösterildi. Sempozyumda Radyoteknolojide güncel yenilikler, Radyasyon güvenliği, Radyoloji eğitimi sorunları ile Meslek sorunları tartışıldı. İki gün süren sempozyumda sosyal programlarda katılımcıların yoğun ilgisini çekti. Sempozyumsonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilirken konuşmacılara da şilt ve plaket verildi.
07.11.2014
20.10.2014
Radyasyonun Kansere neden olur Tıp alanında kullanılan radyasyon hem insan vücudundaki organların hem de çekim yapılan ortam içerisinde havanın yapısında iyonlaşmaya (yapısına zarar verme) neden olmaktadır. Bu iyonlaşma DNA'ya zarar verebilir hatta parçalayabilir. DNA'nın zarar görmesi ise hücrelerin ölümüne veya kalıtsal bozukluğa neden olmaktadır. Bunun sonucunda DNA'sının yapısının bozulması ile KANSERE yol açabilir. Dolayısıyla radyasyon baş ağrısından halsizliğe hatta kansere kadar birçok zararı bulunmaktadır.
Derneğimiz tarafından 2010 yılında İstanbul Çapa Tıp Fak. Hastanesinde çalışan üyelerimiz adına Av. Hüseyin TAŞ tarafından Ameliyathane veya hastanenin diğer bölümlerinde skopi cihazının kullanılması ile ilgili açılan davalar Daınıştay 5. Daire tarafından lehimize sonuçlanmıştır.
25.08.2014
12.08.2014
CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, radyasyon alanında çalışan sağlık personelinin yaşadığı sorunların belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi. Türeli, radyasyonla çalışan sağlık personelinin yaşadığı problemlerin farkında olduklarını, bu nedenle bu konuya ilişkin sıkı takibi sürdürdüğünü ifade etti. Daha önce konuya ilişkin yazılı soru önergesi ve kanun teklifi verdiğini hatırlatan Türeli, “Bu işin peşini bırakmayacağım. Çünkü binlerce yurttaşımızı ilgilendiriyor. Direkt sağlıkla alakalı bir konu” dedi.
Radyasyondan Korunma Sorumlusu (RKS) eğitim kursları başladı. Radyasyondan Korunma Derneği'nin geçtiğimiz günlerde TAEK'ten YETKİ BELGESİ alması ile derneğimiz ve Radyasyondan Korunma Derneği arasında yapılan protokol ile TÜMRAD-DER üyelerine %20 İndirim uygulanacaktır. Ankara ve İstanbul'da verilecek olan kurslar teorik ve pratik olmak üzere iki aşamalı yürütülecektir.
11.08.2014
16.07.2014
Derneğimiz TÜMRAD-DER ve Medical Imaging Academy(MİA) radyoloji teknisyenleri ve teknikerlerine yönelik mesleki gelişim konusunda işbirliği ptokolü imzaladı. Bu protokol ile TÜMRAD-DER ve MİA başta İstanbul olmak üzere talep durumunda Türkiye'nin değişik bölgelerinde MR, CT, Mamografi ve Radyasyon Güvenliği konusunda teorik ve uygulamalı kurslar düzenleyecektir.
Radyasyon ile çalışan sağlık personelinin çalışma sürelerini düzenleyen 30.01.2010 tarih 27478 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5947 sayılı Üniversite ve Sağlık Personelinin Tam Gün çalışmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile 3153 Sayılı Radyoloji Kanunu'na Ek madde konularak Tüzükteki haftalık 25 saat çalışma süresi 35 saat olarak düzenlenmişti. Derneğimiz TÜMRAD-DER 12.02.2010 tarihinde Kanun'un İptali ve çalışma sürelerinin tekrar 25 saat şeklinde devamı için açtığı dava sonuçlandı...
16.07.2014
26.06.2014
... 13 ...