• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ

ANASAYFADerneğimiz TÜMRAD-DER 8 Kasım DÜNYA RADYOLOJİ GÜNÜ nedeniyle İstanbul ve İzmir'de birçok sendika ve STK'nın destek verdiği basın açıklaması ile mesleğimizin sorunlarını dile getirdi. Etkinliklerimiz bir çok ulusal ve yerel basında yer aldı
Meslek örgütlerinin itirazlarına rağmen radyoloji alanında yapılan mevzuat değişiklikleri ile başta ŞUA izinleri olmak üzere pek çok hakkı kısıtlandı ellerinden alındı. Bunlara DUR! demek için, Özlük haklarımız için, Sağlığımız için İZMİR'de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde BULUŞALIM!
10.11.2022
24.10.2022
İzmir Sağlık Platformu: Etkili bir sağlıkta şiddet yasası istiyoruz Sağlıkta artan şiddete dikkat çekmek için açıklama yapan İzmir Sağlık Platformu, “Şiddetin sona erdirilmesi için acil bir şekilde etkili bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılmalıdır” dedi.
Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, İzmir Tabip Odası, SES, Genel Sağlık-İş, Birlik Sağlık Sen, Birlik Dayanışma Sendikası, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği ve İzmir Aile Hekimleri Derneği, radyoloji emekçilerinin çalışma koşullarının düzeltilmesi ve şua izin haklarının uzatılması için basın açıklamadı düzenledi.
11.10.2022
05.10.2022
Yönetmeliğin amacı, iyonlaştırıcı radyasyona yönelik ulusal radyasyon izleme ve radyasyon kontrolü faaliyetlerinin yürütülmesine ilişkin usul ve esaslar ile ilgili kişi, kurum ve kuruluşların görev ve sorumluluklarını belirlemektir.
Sağlık çalışanına Döner Sermaye Ek Ödemesi Yönetmeliği Resmi Gazete’de Binlerce sağlık çalışanını ilgilendiren 'Sağlık Personeline Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararı gece yarısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Yönetmelik dili hepimiz için açık olmaya bilir. Günlük hayata tercüme her ayın 15'inde yapılacak. Hayırlı olsun" diyerek duyurdu.
12.08.2022
12.08.2022
Konya Şehir Hastanesi'nde bir kişi, Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya'yı tabancayla başına ateş ederek öldürüp intihar etti. Saldırganın, başka bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.
Bugün tüm yurtta hekimler ve sağlık çalışanları, Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve sağlık emek-meslek örgütlerinin çağrısıyla; TBMM Genel Kurulu’na sunulan, hekimler ve sağlık çalışanlarının özlük haklarında oldukça yetersiz iyileştirmeler içeren ancak hükümet tarafından kamuoyuna müjde (!) diye sunulan yasa teklifine karşı “Oyalama Değil, Hakkımız Olanı İstiyoruz!” diyerek bir kez daha Beyaz G(ö)REV’deydi.
06.07.2022
16.06.2022
Türkiye’nin dört bir yanından gelen hekimler ve sağlık çalışanları, Ankara’daki ‘Beyaz Miting’de buluştu. Mitinge, TTB, Birlik ve Dayanışma Sendikası (BDS), Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (TARIM ORKAM-SEN), Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUDER), Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER), Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), çağrısı ile
Bu yönetmelik emekçiyi kanser eder Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği genelgeye göre, radyoloji teknisyeni ve teknikerlerinin izinleri kısaltıldı. Tüm Radyoloji Teknisyenleri Derneği Başkanı Heybet Aslanoğlu, çalışanların kanser riskinin arttığına dikkat çekti.
31.05.2022
31.05.2022
29 Mayıs'ta Sağlık Emek ve Meslek Örgütleriyle birlikte çağrıcı olduğumuz ANKARA BEYAZ MİTİNG için çalışmalarımız devam etmektedir. Tüm illerden otobüsler ücretsiz olarak sağlık emekçilerini Ankara'ya taşıyarak Ankara'yı Beyaza boyayacağız. Emek Bizim Söz Bizim. Sağlık Hepimizin
Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tetkik ve Teşhis Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 12.05.2022 tarihinde yayınlanan ‘’SAĞLIK İZİNLERİNİN UYGULANMASI’’ konulu GENELGE ile ilgili görüşlerimiz aşağıda sıralanmıştır.
22.05.2022
13.05.2022
Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlarız.
Ramazan Bayramı’nızı kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyoruz.
02.05.2022
02.05.2022
 3  ...