• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/tumradder/
  • https://twitter.com/TumradDernegi
LOGOMUZ
Genel Başkandan
 Heybet ASLANOĞLU
Genel Başkan
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği

Cevizlik Mah. Hüsreviye Sok. No.7 Günay İş Hanı K.3/40 
Bakırköy/İSTANBUL

Tel - Fax:
0 (212) 530 30 23

Gsm:
Heybet ASLANOĞLU(Başkan)
0 532 292 46 27

E-Posta:
tumradder@gmail.comRADYOLOJİ ANDI
İŞ-BECAYİŞ İLANLARI
İŞ İLANLARI
KANAL RADYOLOJİ

ANASAYFASağlık çalışanlarının emeğini değersizleştiren, bizleri büyük sağlık tekellerinin ucuz işgücü haline getirmeyi, güvencesiz ortamlarda çalıştırmayı hedefleyen, mesleğimizi itibarsızlaştıran Sağlıkta Dönüşüm Programı’na karşı sağlık meslek ve emek örgütleri TÜRKİYE BÜYÜK SAĞLIK MECLİSİ için 11 Mart 2012 Pazar günü ANKARA'ya yürüyoruz..
BURSA ÇEKİRGE DEVLET HASTANESİNDE RÖNTGEN TEKNİSYENİ OLARAK GÖREV YAPAN ÜYEMİZ GÜLSÜM ÇELİK, YAKALANMIŞ OLDUĞU AMANSIZ KANSER HASTALIĞINA YENİK DÜŞEREK ARAMIZDAN AYRILMIŞ BULUNMAKTADIR. MERHUMEYE ALLAH’TAN RAHMET, BAŞTA AİLESİ VE SEVENLERİ OLMAK ÜZERE TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORURUZ. MEKANI CENNET OLSUN. TÜMRAD-DER YÖNETİM KURULU
07.03.2012
28.02.2012
Sağlık alanındaki 11 meslek derneği 11.02.2012 tarihinde Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği çağrısı ile İstanbul’da toplanarak, Sağlık Meslek Odaları ve Birliği hakkında kanunun çıkarılması, lise mezunlarına ön lisans ve lisans, ön lisans düzeyindeki sağlık çalışanlarına lisans tamamlama programları ve sağlık meslek mensuplarının meslek tanımlarının yapılması, kamuda ve özel sektörde çalışan sağlık mensuplarının özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesi, kamuda hizmet satın alma yoluyla çalıştırılan sağlık meslek mensuplarının kadrolu olarak çalışmasının sağlanması, kamuda çalışan sağlık mensuplarının döner sermaye ek ödemesinin kaldırılarak maaşa yansıtılması, maaş ve emeklilik gelirlerinin artırılması, halk sağlığını korumak için kamu ve özel sektörde sağlık meslek mensubu olmayan kişilerin sağlık mesleklerini icra etmelerini önlemek amacıyla güç birliği yapmaya ve SAĞLIK ÇALIŞANLARI PLATFORMU’nu kurmaya karar verdi.
Sağlık alanında görev yapan meslek örgütleri, vatandaşları Genel Sağlık Sigortası ile giderek daha fazla gaspedilen sağlık hakkına sahip çıkmaya çağırmak üzere, bugün (9 Şubat 2012) TTB'de bir basın toplantısı düzenlediler. TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Başkanı Dr. Çetin Erdolu, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Nezaket Özgür, Tüm Radyoloji Teknisyen ve Teknikerleri Derneği Başkanı Heybet Aslanoğlu, Türk Hemşireler Derneği Genel Sekreteri Gülten Koç ve Devrimci Sağlık İş Sendikası İç Anadolu Bölge Temsilcisi Sevinç Hocaoğulları'nın katıldığı basın toplantısında, sağlık alanındaki 12 örgütün çağrısı ile 11 Mart'ta Türkiye Büyük Sağlık Hakkı Meclisi'nin gerçekleştirileceği duyuruldu.
13.02.2012
10.02.2012
Derneğimizin Eskişehir Temsilcileri Mustafa ÇATEL ve Semih ADAK tarafından organize edilen Osmangazi Üniversitesi Tıp Fak. Radyoloji ABD Öğretim Üyesi ve Türk Radyoloji Derneği 2. Başkanı Prof. Dr. Tamer Kaya, Eğitimci, Araştırmaci-Yazar Ahmet KUMAŞ, Ahmet YANIK ve Derneğimizin Avukatı Av. Bayram VURAL katılımıyla gerçekleştirildi. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezi Konferans Salonunda yapılan seminerimize Eskişehirdeki meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterdi.
31.01.2012 tarihli Milliyet Gazetesi’nde yer alan haberde; ‘’İ.Ü. Cerrapaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde radyoloji teknisyeni olarak çalışan İbrahim A. (28) , film için gerekmemesine rağmen, soyunmasını istediği hastaya eli ile de tacizde bulunduğu’’ şeklinde bir açıklama yapıldığı görülmüştür. Söz konusu haberde ve haberin paylaşıldığı sosyal medyada, tüm radyoloji-röntgen teknisyenlerinin tacizciymiş gibi yansıtılması, meslek gurubumuzu derinden üzmüştür. Konuyla ilgili derneğimiz BASIN AÇIKLAMASI yapma gereği duymuştur.
05.02.2012
01.02.2012
Bu Araştırma İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyoistatistik ABD Yükseklisans Tezi olaraK DERNEĞİMİZ İŞBİRLİĞİ İLE ORTAK yapılmaktadır. Araştırmaya Kimler Katılabilir? 1- Erkek olması, 2- Evlenmiş ve çocuk sahibi olması gerekmektedir. Bayan meslektaşlarımız KATILAMAZ.
Her röntgeni çektirmek gerekli mi?Amerika’ da 355 bin çocuk üzerinde yapılan bir araştırmada 18 yaşına gelene kadar çocuklara ortalama olarak 7 kez röntgen, ultrason, tomografi, manyetik rezonans gibi çeşitli radyolojik incelemeler yapıldığını gösteriyor. Bu araştırmaya göre, çocukların yüzde 12’sine tomografi; ilk 3 yaşa kadar her 4 çocuktan birine iki veya daha fazla ve her 7 çocuktan birine üç veya daha fazla röntgen çekilmiş olması uzmanları ciddi şekilde endişelendiriyor.
28.01.2012
28.01.2012
Sağlık emekçileri, doktoruyla, hemşiresiyle, radyoloji teknisyeniyle, laborantıyla, taşeron işçisiyle, öğretim üyesiyle , öğrencisiyle, bugün en uzun gecede karanlıkları azaltmak, yarınları aydınlatmak için bu gün GöREV'deydiler. Türkiye’nin her tarafında Sağlık Çalışanları Meclisleri oluşturularak 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname tartışıldı ve SAĞLIK MECLİSİ'nde OY'landı. Sağlık çalışanları bir kez daha KHK'leri ''YOK'' hükmünde saydı ve ''REDEDİYORUZ'' dedi.
Derneğimizin heryıl düzenli olarak düzenlediği ulusal mesleki eğitim seminerleri yanı sıra 2012 yılında 20 ilde Bölgesel Mesleki Eğitim Seminerleri düzenlemeyi hedeflemektedir. Ocak ve Şubat ayı programı belirlendi. Diğer illerimizde de tarihler belli oldukça web sitemizden duyurulacaktır. Katılım ÜCRETSİZ olup, amacımız tüm radyoloji teknisyen ve teknikerlerinin başta radyasyon olmak üzere yeni teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve bilgilerini geliştirmektir.
21.12.2011
18.12.2011
Sağlık meslek örgütlerinin temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün (14 Aralık 2011) parti genel merkezinde bir görüşme yaptı. 02.11.2011 Tarihinde AKP Hükümeti tarafından TBMM'den kaçırılarak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yasalaştırılan ''SAğlık Bakanlığı Teşkilat Yasası ve Kamu Hastane Birlikleri Yasası'' ile ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan destek istedi
Radyasyon Fiziği, Radyasyon Güvenliği ve Korunma İlkeleri ile Dozimetre Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar konulu seminerimiz İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi MESEM Konferans Salonunda yapıldı.
14.12.2011
06.12.2011
SAĞLIK EMEK VE MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN Her işin başı sağlık, deriz. İşte bizler, diş hekimi, eczacısı, radyoloji teknisyeni, laborantı, çevre sağlığı teknisyeni, hemşiresi, hekimi, sosyal hizmet çalışanıyla; onların meslek örgütü, sendikası, derneğiyle buradayız. Yani her işin başı sağlık dediğimiz "işin başındakileriz”.
Derneğimiz Cerrahpaşa Tıp Fak. Radyoloji ABD işbirliği ile 05.12.2011 tarihinde Cerrahpaşa Tıp Fak. Genel Cerrahi Anabilim Dalı MESEM Konferans Salonunda '' RADYASYON GÜVENLİĞİ, KORUNMA YÖNTEMLERİ ve DOZİMETRE KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR'' konulu seminer düzenleyecektir. Seminerimize katılım ÜCRETSİZ olup katılımcı sayısı sınırlı tutulmaktadır. Bu nedenle katılmak isteyen meslektaşlarımız dernek yönetimi ile iletişime geçmelerini önemle rica ederiz.
01.12.2011
29.11.2011
... 40 ...